У Стрийському районі назвали населені пункти, де у воді бракує йоду

13:54 16 серпня 2021 р.

У межах реалізації проєкту «Профілактика йододефіциту на Львівщині» фахівці разом з волонтерами впродовж трьох місяців відбирали зразки води для аналізу у мережах централізованого водопостачання та основних природних джерелах. На основі отриманих даних, підготували рекомендації.

Про це інформує пресслужба ЛОДА, пише Dailylviv.com.

За результатами першого відбору зразків води Стрийського району у 13 з 15 досліджених проб води вміст йоду відповідав нормативним показникам фізіологічної повноцінності мінерального складу, що складає 20-30 мкг/дм³. Однак концентрація була різною.

«У семи точках - містах Стрий, Моршин, Жидачів та селах Славське, Підгірці, Демня, Верхнє Синьовидне, Козьова, Криниця концентрація йоду у відібраних зразках становила 22,5 - 33,7 мкг/дм³. У чотирьох точках забору води – місті Ходорів, селах Стрілків, Велика Воля, Смогів – виявлена концентрація йоду відповідала нижній межі нормативу та становила 20,2-21,7 мкг/дм³. У двох селах Стрийського району - Бориничі та Глухівець - виявлені концентрації йоду нижчі від нормативного показника фізіологічної повноцінності мінерального складу питної води й становили лише 12,4-15,05 мкг/дм³», - говорить Наталія Іванченко, керівник Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України.

Питна вода, в якій концентрація йоду не відповідає нормативним показникам фізіологічної повноцінності мінерального складу, не несе загрози для життя осіб, які її споживають. В пунктах з недостатньою концентрацією йоду необхідно компенсувати нестачу йоду, збагачуючи свій раціон харчовими продуктами рослинного та тваринного походження, багатими на йод.

Детальна інформація щодо точок та результатів досліджень доступна в інтерактивній таблиці за посиланням https://cutt.ly/8QKZNdW

«Упродовж трьох місяців буде відібрано по три проби води у 75 точках водопостачання. Зведені результати дослідження опублікуємо на сайті Львівської обласної державної адміністрації у листопаді. На основі цих даних фахівці підготують рекомендації, як збалансувати свій харчовий раціон, щоб забезпечити достатню кількість споживання йоду. Для мене важливо, що такі корисні проєкти реалізовуємо спільно з громадськістю у межах обласних конкурсів. За гроші платників податків не робимо чогось непотрібного, а навпаки те, що є справді необхідне для здоров’я людей. Нагадаю, що в області також стартував проєкт «Почуй лікаря!»: сто волонтерів розкажуть у школах, як вберегтися від різних хвороб, вести здоровий спосіб життя», - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький.

Як інформують в департаменті комунікацій та внутрішньої політики облдержадміністрації, проєкт став переможцем у конкурсі серед інститутів громадянського суспільства та отримає фінансову підтримку на свою реалізацію.

dailylviv.com

До теми

17:41 21 жовтня 2021 р.

У Львові знову збільшують кількість пунктів вакцинації

З 22 жовтня у Львові побільшає пунктів вакцинації. Ще два таких пункти упродовж трьох днів працюватимуть у середній загальноосвітній школі № 95, що на Сихові, та у Палаці мистецтв, тож всі охочі зможуть провакцинуватись і там.

Рубрика: Медицина

16:18 21 жовтня 2021 р.

Назвали райони Львівщини, де найбільше бракує йоду у воді

Упродовж трьох місяців у джерелах водопостачання у п’яти районах Львівщини провели аналіз проб води на вміст йоду. За результатами досліджень, кожна третя проба води не відповідає нормативу фізіологічної повноцінності.

Рубрика: Медицина

13:33 21 жовтня 2021 р.

У Львові можна вакцинуватись у будь-який день: працюють стаціонарні та тимчасові пункти

Зараз у Львові функціонує 13 стаціонарних пунктів вакцинації упродовж робочих днів, та ще 7 тимчасових пунктів вакцинації – щоденно, включно й у вихідні. Охочі можуть отримати щеплення в будь-який зручний для них день. Доступні вакцини – Pfizer, AstraZeneca, Coronavac.

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

100 днів ринку землі у Львівській області

Рубрика: Економіка

Маркетплейс для провайдерів, влади та ГО

Рубрика: Освіта і наука

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу