На Львівщині активізувалися змії

18:00 3 травня 2018 р.

Фото до новини


Фото: loda.gov.ua

В облдержадміністрації попередили: «Із настанням спекотної погоди змії покидають свої сховища, щоби погрітися під сонячними променями».

Про це повідомили сьогодні, 3 травня, в прес-службі Львівської облдержадміністрації, де також розповіли: «На Львівщині поширена небезпечна отруйна змія ¬– гадюка звичайна. Найбільшу кількість гадюк можна зустріти в Карпатах».

«Зазвичай змії втікають від людей, а кусають лише для свого захисту. У плазунів поганий зір та слух, але своїм тілом вони дуже добре відчувають коливання землі на відстані 10¬15 метрів. Проте у спеку це відчуття у змій притуплюється, вони стають лінивими, малорухливими, тому люди можуть легко на них наступити», – поінформували також в облдержадміністрації.

«Для власної безпеки під час перебування на природі, насамперед збираючи ягоди або гриби, необхідно палицею розсунути зарослі, розгребти листя, обстежити ущелини, щоби ненароком не потурбувати плазуна, взути надійне взуття, одягнути широкі штани і заправити їх у черевики так, щоб утворився напуск. Якщо змія кусатиме, то прокусить тільки тканину штанів, а не шкіру», – розповіли також в облдержадміністрації.

«Від початку цього року у Львівській області зареєстровано вісім випадків госпіталізації людей з діагнозом «укус змії» (у Сколівському районі й Мостиському районах – по два випадки, в Самбірському, Городоцькому й Жидачівському – по одному). Від укусів змій постраждало вісім людей, у тому числі –  одна дитина», – поінформували також в облдержадміністрації.

У Львівській ОДА повідомили також: «Перша допомога після укусу змії – передовсім намагайтесь якнайшвидше впродовж 10-¬15 хвилин відсмоктати з ранки отруту. Отруту можна відсмоктувати і ротом, але якщо немає патологічних змін у порожнині рота (карієс зубів, тріщини язика та губ, їх пошкодження тощо). При цьому постійно спльовуйте відсмоктану рідину і промивайте рот водою; промийте ранку перекисом водню та перев’яжіть; обмежте фізичні зусилля, щоби зменшити розповсюдження отрути в організмі; не можна припалювати ранку розпеченим залізом, сірниками, порошком марганцю тощо це ще більше пошкоджує тканину тіла; забороняється накладати джгут на кінцівку. Після надання першої допомоги потерпілого необхідно якомога скоріше доставити до лікувального закладу для надання необхідної медичної допомоги».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів