Запад-2021: план Москви - пересунути війська на 750 км на захід, - лідер Руху Разом у Львові (відео)

20:55 9 вересня 2021 р.

Фото до новини

Спільні стратегічні навчання збройних сил Росії і Білорусі “Запад-2021”, які розпочинаються завтра, 10 вересня, відрізняються від попередніх.


Відео: Львівський пресклуб

Про це під час пресконференції у Львівському пресклубі на тему: “Білоруські опозиціонери у Львові: про воєнну славу під Оршею, ганьбу на військових навчаннях “Запад-2021» та загрози для України” заявив лідер Руху солідарності «Разом», член Ради БНК (Білорусь) В’ячеслав Сівчик, пише Dailylviv.com.

- План Москви - пересунути свої війська на 750 кілометрів на захід і зробити з Білорусі сухопутний Крим,- сказав В’ячеслав Сівчик.

За його словами, бити в дзвони треба було ще 20 років тому, коли Росія на картах почала метати бомби на Вільнюс і Варшаву. Але всі думали, що це - дурниця. Відтак, з кожними маневрами ситуація погіршується.

- Що відбувається зараз? Уся ця лінія російських військ, вибудувана з 2014 року, від Балтики до Чорного моря, має єдине командування. Є військові бази на східних кордонах, які були збудовані для військової окупації Білорусі, - зазначив В’ячеслав Сівчик.

Він вважає, що маневри “Запад-2021", пов’язані з тим, що завдання, які  Луб’янка і Кремль хотіли вирішити в Білорусі, не вирішені.

Довідка

10 вересня у західних областях Росії, включаючи Калінінградську область, та Білорусі розпочнуться військові маневри "Запад-2021".

Військові маневри "Запад-2021" – це наймасштабніші навчання такого типу з часу створення цієї формули в 2009 році, в якій беруть участь російські та білоруські війська.

У Росії та Білорусі участь у навчаннях, які триватимуть тиждень, мають взяти загалом 200 тисяч солдатів та 80 літаків і гелікоптерів, 15 кораблів, 290 танків та 240 гармат. Російські військові джерела повідомляють, що участь у навчаннях також візьмуть приблизно 2000 солдатів з країн, що належать до пострадянської Організації договору про колективну безпеку, Шанхайської організації співробітництва та з дружніх Росії країн.

До Львова з Білорусі приїхали 23-24 туравтобуси: з кожного, мінімум, 4 особи не повернулися, - координатор центру (відео)

Білоруські опозиціонери у Львові відзначать річницю перемоги над російським військом

На площі Ринок у Львові відкрили виставку Рік спротиву: як по(в)стає Білорусь (відео)

У Львові в день річниці битви під Оршею відкриють виставку «Рік спротиву: як по(в)стає Білорусь»

Львів став транзитним містом для білорусів перед виїздом у Польщу

Білоруси знову протестують у Львові

Білоруси протестуватимуть у Львові проти Москви

У Білорусі мають вийти на Майдан 11 жовтня, а завтра вийдуть на акції у Львові

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини