До Львова з Білорусі приїхали 23-24 туравтобуси: з кожного, мінімум, 4 особи не повернулися, - координатор центру (відео)

20:57 8 вересня 2021 р.

Пов’язано це з тим, що в Білорусі зараз відбувається гуманітарна катастрофа. Це - десятки вбитих, тисячі політв’язнів, сотні тисяч людей, які вимушені поїхати з Батьківщини.

Про це сьогодні у Львівському пресклубі під час пресконференції на тему: “Білоруські опозиціонери у Львові: про воєнну славу під Оршею, ганьбу на військових навчаннях “Запад-2021» та загрози для України”,- повідомив Аляксєй Францкєвіч, координатор Білоруського кризового центру у Львові, Dailylviv.com.

- Наприклад, два тижні тому до Львова з Білорусі приїхали 23-24 туристичні автобуси. З кожного, як мінімум, 4 особи не повернулися в Білорусь,- повідомив Аляксєй Францкєвіч.

Він нагадав, що нещодавно на конференції у Києві була озвучена цифра – 160 тисяч осіб, які в’їхали в Україну. Але люди прибувають щодня.

- Більше 60 тисяч осіб влада внесла в списки екстремістів. Їм заборонений виїзд з Білорусі. Кордон білоруський закритий. Єдиний спосіб врятувати життя - нелегально перейти кордон”,- каже Аляксєй Францкєвіч.

За його прогнозами, в Україні незабаром буде багато нелегалів і це стане дуже актуальним питанням.

- Щодня до нас звертається 2-5 людей, яким потрібна допомога: юридична, психологічна,- наголосив він.

За його словами, головні питання для білорусів - це легалізація. Тому що чинне українське законодавство не дуже добре для білорусів. Ті кроки, які робили назустріч білоруському громадянському суспільству, – збільшення терміну перебування до 180 днів, спрощення отримання виду на проживання для айтівців – це, звичайно, добре. Але потрібно інше.

- Наприклад, у жодного білоруса, який перебуває на Львівщині, немає можливості укласти угоду з сімейним лікарем, у жодного білоруса немає можливості вакцинуватися, легально працевлаштуватися”,- каже Аляксєй Францкєвіч.
 
Він пояснює, що згідно з українським законодавством, зарплата у білоруса, як іноземця, має становити не менше 60 тисяч грн.

- Хто його візьме на роботу? - риторично запитує координатор кризового центру.

Польша зробила гуманітарні візи для білорусів, розповів Аляксєй Францкєвіч. Якщо білоруси опиняються в Польщі, то в них - такі самі можливості, як у поляків. В Україні таких умов немає.

- Сьогодні все, що ми робимо у Львові, робимо на волонтерських засадах. Ми відкрили школу білоруської мови, почала працювати школа української мови для білорусів. Але в нас немає у Львові свого приміщення. Робота нашої школи стала можливою завдяки допомозі львівських пластунів, які надали нам своє приміщення», – повідомив Аляксєй Францкєвіч.

Білоруські опозиціонери у Львові відзначать річницю перемоги над російським військом

На площі Ринок у Львові відкрили виставку Рік спротиву: як по(в)стає Білорусь (відео)

У Львові в день річниці битви під Оршею відкриють виставку «Рік спротиву: як по(в)стає Білорусь»

Львів став транзитним містом для білорусів перед виїздом у Польщу

Білоруси знову протестують у Львові

Білоруси протестуватимуть у Львові проти Москви

У Білорусі мають вийти на Майдан 11 жовтня, а завтра вийдуть на акції у Львові


Відео: Львівський пресклуб

dailylviv.com

До теми

18:51 24 вересня 2021 р.

Місто Дубляни покинуло Львівську МТГ за рішенням суду у Києві

Окружний адміністративний суд міста Києва виключив місто Дубляни зі складу Львівської громади. Це рішення суд ухвалив 22 вересня за позовом мешканця Дублянів, координатора Комітету захисту прав громад Віталія Горбатенка.

Рубрика: Політика

10:09 24 вересня 2021 р.

У Львові відкриють Американський дім. Садовий шукає приміщення

Голова палати громад місцевих рад, міський голова Львова Андрій Садовий учора, 23 вересня, в Києві зустрівся з тимчасово повіреною у справах США в Україні Крістіною Квін. Обговорили відкриття Американського дому у Львові. Йшлось про те, що зараз тривають пошуки відповідного приміщення для розміщення цієї установи.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Ринок землі на Львівщині: перші три місяці

Рубрика: Економіка

12 претенденток на титул Міс Львів-2021

Рубрика: Культура

Ексголова Львівоблради Олександр Ганущин про впливи у політиці

Рубрика: Політика

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу