У Львівській області директор школи та керівник лікарні радять підлеглим як голосувати
16:42 26 вересня 2014 р.
У Львівській області ГО «Опора» не зафіксувала жодного використання адмінресурсу. Причина може бути в тому, що передвиборча кампанія щойно тільки почалася.
Відео: Львівський прес-клуб
Про це під час он-лайн інтернет-відеомосту між Львовом і Дніпропетровськом на тему «Вплив адміністративного ресурсу в Дніпропетровській і Львівській областях на виборчу кампанію до Верховної Ради 26 жовтня 2014 року», який відбувається в рамках громадського мовлення (ГІТ) Львівського прес-клубу, заявила координатор спостереження за виборами Громадянської мережі «Опора» у Львівській області Наталія Радиш.
- Використання адмінресурсу в таких обсягах, як ми бачили на виборах 2012 року чи раніше, не відбувається. Але, можливо, ще побачимо, - каже Наталя Радиш.
За її словами, цього тижня громадські активісти зафіксували тільки один випадок, коли кандидат в одномандатному окрузі, яка є чинним нардепом, використовуючи своє становище, проводить зустрічі з директорами шкіл та персоналом під час великої перерви.
Наталя Радиш нагадала, що якщо працівників у робочий час збирають на виробничі наради, але замість того, аби вирішувати виробничі питання, знайомлять з кандидатами в депутати та «підказують» за кого голосувати, – це і є використання адмінресурсу, який карається за законом.
Ще один випадок використання адмінресурсу зафіксував голова Львівської обладміністрації 2008-2010 років Микола Кміть. За його словами, керівник лікарні у Стрию на нараді порадив своїм підлеглим голосувати за чинну владу.
Секретар Львівської міської ради з 2002 до 2006 років Зеновій Сірик вважає, що сам факт, коли чиновники, які зараз при владі і балотуються до Верховної Ради, продовжують працювати, а не написали заяви на відпустки та під час свого робочого часу зустрічаються з виборцями, – це і є використання адмінресурсу. При цьому цим грішать як чиновники вищого рангу з уряду, так і чиновники на місцях.
Звісно, це порівняти з виборами 2004 року, коли на окремі дільниці, де перемагали опозиційні кандидати, приходили приписи від пожежної інспекції з приводу неналежної протипожежної безпеки та вимогами закрити їх. Тоді ж доводилося купувати свічки та ліхтарі, бо були попередження про відімкнення електроенергії і виникала небезпека знищення бюлетенів або фальсифікації у підрахуванні голосів.
А єдина порада від спікерів виборцям – відмовлятися від зустрічіз кандидатами під час свого робочого часу і голосно повідомляти про такі спроби або випадки.
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook