Президент України запевняє, що «мінське перемир’я» базується на його мирному плані

19:30 5 вересня 2014 р.

Фото до новини


Фото: twitter.com/euromaidan

Петро Порошенко заявив про це в п’ятницю в Ньюпорті, коментуючи результати засідання тристоронньої контактної групи у Мінську та домовленість при припинення вогню.

Президент України Петро Порошенко заявив сьогодні, 5 вересня, що домовленості, досягнуті сьогодні на зустрічі тристоронньох контактної групи в Мінську, зокрема про припинення вогню, базуються на його мирному плані. Як передає кореспондент УНІАН, таку заяву Порошенко зробив у Ньюпорті, коментуючи результати засідання тристоронньої контактної групи у Мінську та домовленість при припинення вогню.

«Як вам відомо, у Мінську на тристоронній контактній групі було підписано протокол щодо імплементації мого мирного плану. У цьому протоколі зазначені конкретні практичні кроки, які започаткують мир та стабільність у Донецькому та Луганському регіоні з повагою суверенітету, територіальної цілісності та незалежності України. Зараз це – ключові питання, основа для пошуку мирного рішення кризи», – сказав президент. 

За словами Порошенка, важливо, щоб припинення вогню тривало довго і за цей час продовжувався політичний діалог, «який зможе принести мир та стабільність на Донбас». «Також є дорожня карта з конкретними датами, коли буде виконаний кожний з 12 пунктів, які зазначені в протоколі», – додав він.

Президент ще раз підкреслив, що цей процес базується на його мирному плані, на «територіальній цілісності, суверенітеті та незалежності моєї країни». Інформаційна агенція УНІАН, яка передає в п’ятницю заяву Порошенка, додає:

«Як відомо, сьогодні, 5 вересня, учасники тристоронньої контактної групи в Мінську досягли домовленості про режим припинення вогню. Президент України віддав наказ начальникові Генштабу ЗСУ припинити вогонь в зоні АТО, починаючи з 18:00».

Натомість телеканал «Espreso.tv» інформує сьогодні, 5 вересня, в повідомленні «Порошенко оприлюднив 14 пунктів свого мирного плану»:

«Президент України Петро Порошенко назвав 14 пунктів свого мирного плану для Донбасу. Президент гарантував суверенітет України, пообіцяв, що на Донбасі спілкуватимуться російською мовою, а також аміністію, передає кореспондент «Espreso.tv» з Уельсу, де триває Саміт НАТО. 

Зазначимо, мирний план Порошенка має 14 пунктів, в яких зазначено наступне: 

1. Гарантії безпеки для всіх учасників переговорів. 

2. Звільнення від кримінальної відповідальності тих, хто склав зброю і не вчинив тяжких злочинів. 

3. Звільнення заручників. 

4. Створення 10 км буферної зони на українсько-російському державному кордоні. Відведення незаконних збройних формувань. 

5. Гарантований коридор для виходу російських і українських найманців. 

6. Роззброєння. 

7. Створення в структурі МВС підрозділів для здійснення спільного патрулювання. 

8. Звільнення незаконно утримуваних адміністративних будівель в Донецькій і Луганській областях. 

9. Поновлення діяльності місцевих органів влади. 

10. Поновлення центрального теле-і радіомовлення у Донецькій і Луганській областях. 

11. Децентралізація влади (шляхом обрання виконкомів, захист російської мови - проект змін до Конституції). 

12. Узгодження губернаторів до виборів з представниками Донбасу (за умови погодження єдиної кандидатури, при розбіжностях - рішення ухвалює Президент). 

13. Дострокові місцеві та парламентські вибори. 

14. Програма створення робочих місць в регіоні.

Нагадаємо, сьогодні в Мінську був підписаний протокол мирного врегулювання. Наскільки озвучені президентом пункти відповідають підписаному протоколу наразі невідомо. За даними джерел Еспресо.TV мінський мирний протокол скоріше нагадуватиме Хасав'юртський мир і на Донбасі буде законсервовано замопроголошені ДНР та ЛНР».

Про це повідомляється на телеканал «Espreso.tv», який також пояснює в публіккації «Чому Україна була змушена помиритися з Новоросією»:

«Світова війна проти Росії триватиме, але передовий загін «антипутінської» коаліції - Україна – потребує передишки. Щоправда, дуже важливо її використати правильно

Україна могла би укласти перемир'я на більш вигідних в територіальному відношення умовах.

І це головна претензія до Петра Порошенка, який персонально відповідає за все, що відбувається на фронті. Тобто можна було обійтися без катастрофи під Іловайськом, інших «казанів» і відступів, які дозволили з'єднати «ЛНР» та «ДНР» в одну територію, а також уникнути створення терористичного анклава в Приазов'ї, який весь час загрожуватиме Маріуполю.

Всього цього можна було би уникнути, якщоб Україна була готова до обмеженого вторгнення Росії. І це вина Порошенка.

Але взагалі не підписати перемир'я Україна не могла.  І це аксіома. Путін з моменту відправки «гумконвою» дав зрозуміти, що не важливо у яких кордонах, але Новоросії – бути. І кидав би на це всі сили. А підмога із Заходу у вигляді зброї та інших необхідних для війни засобах прийшла б ще не скоро, адже, про неї тільки заговорили лише через тиждень вже після прямого вторгнення Росії. 

На жаль, українське керівництво чомусь виявилося не готове до цього сценарію і не вчинило навіть того опору, який чинили Грузія в 2008 році. І підписати перемир'я в таких умовах треба було якомога швидше.

Кілька днів воєнних дій і, можливо, була б окупована вся Луганщина з Маріуполем на додачу. Тому жодних сумнівів, що Порошенко вчинив дуже правильно у Мінську.

Утім, за це він може поплатится електоральною підтримкою, хоча, якщо у нього буде порозуміння з Арсенієм Яценюком та Олександром Турчиновим, то вони чудово розпишуть на виборах сценарій «партія миру» та «партія війни», залишать за бортом парламенту усіх посіпак Януковича і створять правоцентристську коаліцію в ВР.  Якщо винести за дужки питання того, як терористи та Росія будуть дотримуватися умов перемир'я (гадається, що Україна постійно відчуватиме провокації і дрібні уколи від терористичного анклаву), то головне питання майбутнього - як Україна використає паузу у війні.

Не повинно бути двох думок в тому, що вона повинна готуватися до наступного раунду війни з Росією. Тобто вчинити як Хорватія, яка кілька років терпіла Республіку Сербську Крайну – з 1992 до 1995 року – готувала свою армію, а потім знесла Крайну в результаті операції «Буря» за 4 дні. 

У цьому контексті, слід відзначити, що саміт НАТО, судячи з усього, став визначальним у долі... Путіна та Росії. Там вирішено Путіна «кінчати», але підготуватися до цього ретельно.Модернізувати українську армію та продовжити санкції. І в цьому плані поки що залишаються побоювання, а чи дотримаються усі країни заходу цієї лінії». 

Про це також повідомляє телеканал «Espreso.tv».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів