Повірена у справах США Крістіна Квін та інші американські дипломати терміново переїжджають до Львова

18:49 13 лютого 2022 р.

Фото до новини

Дипломатичні співробітники посольства Сполучених штатів Америки, що лишилися в Україні після хвилі евакуації, переїжджають працювати до Львова.

Про це розповів "Європейський правді" співрозмовник у дипломатичній службі США, пише Dailylviv.com.

Рішення про переїзд було ухвалене терміново, як відповідь на зміну безпекових оцінок; переїзд триває просто зараз, у неділю.

"Це тимчасове рішення, команда посольства повернеться до Києва, щойно це дозволить безпекової ситуації", - розповів представник Держдепу, що спілкувався на умовах анонімності. Наразі у Сполучених Штатів немає оцінки того, коли відновиться робота посольства у Києві.

"У Львові працюватиме основна команда посольства, керівники відділів тощо", - зазначив співрозмовник. Повірена у справах США Крістіна Квін також перебазується до Львова.

Співрозмовник підкреслив, що будівля посольства у Києві, попри це рішення, "не лишиться покинутою" - там лишається працювати технічний персонал, зокрема для забезпечення безпеки будівель. Раніше, у суботу, Держдеп наказав залишити Київ також дипломатам, які не займають критично важливі посади, вони поїхали з України.

З неділі, 13 лютого, Держдепартамент призупинило консульські послуги у посольстві США у Києві.

 

"Посольство збереже невелику консульську присутність у Львові (Україна) для вирішення надзвичайних ситуацій, але не зможе надавати паспортні, візові чи звичайні консульські послуги", – йдеться у повідомленні Державного департаменту США. 

 

Громадянам США рекомендують звертатися за цими консульськими послугами до посольств Сполучених Штатів у сусідніх країнах.

Польща прийме біженців з України: воєводства готуються до такого сценарію

З Києва до Львова переїде посольство Австралії в Україні: тимчасово

Канада переводить своє посольство з Києва до Львова

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів