На Львівщині у шкіл, які не вміють навчати дистанційно, забиратимуть ліцензії

15:42 24 вересня 2021 р.

У Львівській області станом на сьогодні у дистанційному режимі працюють 784 школи, що становить 68%.⠀

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236, заклади, в яких менш як 80% колективу вакциновані, перейшли на віддалене навчання. Станом на сьогодні у дистанційному режимі працюють 784 школи, що становить 68%.⠀

Про це повідомила пресслужба ЛОДА, пише Dailylviv.com

За дослідженнями департаменту освіти, віддалене навчання дає нижчу якість освіти, ніж очна форма. Відтак, із наступного тижня у тих школах, які не можуть працювати офлайн, промоніторять ситуацію із дистанційним навчанням.

«Щойно почалась епідемія ковіду, на Львівщині стартувало навчання вчителів, аби вони могли освоїти платформи для дистанційного навчання. Ще торік до першого вересня ми дали рекомендації як впорядкувати це навчання, тому ми плануємо перевірити його якість. Окрім того, є ще 22 млн грн на те, щоб в рамках підвищення кваліфікації, вчителі могли надалі вивчати такі платформи.

Хтось має стояти на захисті інтересів учня. Гадаю, вчителі мали достатньо часу, аби освоїти методи ведення уроків у дистанційному форматі. Є створена комісія, що оцінить рівень віддаленого навчання у школах», - розповів сьогодні під час брифінгу директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска.

За словами очільника департаменту в області є приклади, коли під час віддаленого навчання учні мали кращі результати, а якість освіти не поступалась очному, але такі випадки поодинокі та траплялись лише там, де вчителі досконало володіли платформами для дистанційного навчання.

Кожен заклад мав визначитись з платформою для дистанційного навчання. Департамент освіти запровадив програму «Moodle – це про100», яка дає можливість безкоштовно користуватися всіма опціями. В межах проєкту сто шкіл області отримали власну копію дистанційної платформи та можуть розміщувати там всю навчальну інформацію.

«Із початком пандемії у школах був повний хаос: хто яким електронним ресурсом хотів, тим і користувався. Тому заклади мали визначитись із єдиним електронним середовищем.

Комісія приходитиме в заклад і вивчатиме для початку чи є таке електронне середовище. Якщо нема такої єдиної платформи, ані рішення про його створення, значить там нема дистанційного навчання. Ані Zoom, ані будь-які месенджери не можуть претендувати на платформу для віддаленого навчання.

Якщо така платформа у школі є, комісія матиме до неї доступ і бачитиме як відбуваються уроки: відповіді учнів, роботу вчителя з усіма учнями одночасно, тестування, аналітику уроку тощо. Насправді це все легко перевірити», - пояснив Олег Паска.

Перевірки триватимуть стільки часу, скільки триватиме віддалене навчання. Якщо комісія виявить, що віддалене навчання є низької якості, значить заклад не відповідає назві «заклад освіти». В такому випадку департамент може ініціювати позбавлення ліцензії, і лише при підвищенні рівня дистанційного навчання ліцензію повернуть.

До слова, на головній сторінці MOODLE - це про100! Освітній проект для ЗЗСО Львівщини, ця платформа названа помилково як "Демонтсраційна дистанційна платформа". Тож логічно першим покарати того, хто зробив цю дитячу помилку. 

Назвали школи на Львівщині, де щеплено 80-90% колективу (відео)

Навчання в масках, які повинні змінювати кожні три години: нові розпорядження головного санлікаря

У Львові захворіло 185 учителів: школи йдуть на дистанційне, позашкільні заклади припиняють роботу, скасовують спортзмагання

МОЗ змінило протиепідемічні заходи для закладів освіти

У яких карантинних зонах учителі носитимуть захисні щитки замість масок

dailylviv.com

До теми

19:26 13 жовтня 2021 р.

З 18 жовтня у школах Львова запроваджують канікули

З 18 жовтня учні всіх класів шкіл Львова йдуть на двотижневі канікули. Також не працюватимуть заклади позашкільної освіти. Відповідне рішення прийняли сьогодні на міській комісії з питань ТЕБ і НС.

Рубрика: Наука і техніка

20:49 12 жовтня 2021 р.

Найчастіші поломки машин Фольксваген та рекомендації щодо вибору запчастини для заміни

Фольксваген є відомим німецьким автобрендом. Транспортні засоби такого концерну вирізняються високою якістю, керованістю, комфортністю, безпечністю та гарним екстер'єром.

Рубрика: Наука і техніка

10:35 12 жовтня 2021 р.

Платформа Маркетплейс: у Львові розкажуть про її можливості для провайдерів, влади та ГО (відео)

Сьогодні, 12 жовтня, об 11.00 у Львівському пресклубі - круглий стіл на тему: "Платформа «Маркетплейс». Можливості для провайдерів послуг, влади та гранти на оргрозвиток для громадських організацій".

Рубрика: Наука і техніка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Доступні кредити 5-7-9% на Львівщині

Рубрика: Економіка

100 днів ринку землі у Львівській області

Рубрика: Економіка

Маркетплейс для провайдерів, влади та ГО

Рубрика: Освіта і наука

Йосиф Ситник, заступник голови ЛОО ВО "Свобода", про політичні кулуари

Рубрика: Політика

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу