Україна на порозі вибухових темпів збільшення захворюваності на COVID-19

21:49 20 липня 2021 р.

Фото до новини

Стурбованість науковців викликає те, що за останній тиждень зросли одразу три ключові епідемічні показники: кількість позитивних ПЛР-тестів, кількість нових госпіталізацій і кількість нових зареєстрованих випадків хвороби.

Про це йдеться у висновках робочої групи НАНУ з математичного моделювання проблем, пов’язаних із епідемією коронавірусу SARS-CoV-2, пише Dailylviv.

"Наявні оперативні епідемічні дані дозволяють стверджувати про завершення фази спадання захворюваності на COVID-19 в Україні. На цей момент захворюваність уже зростає в термінах тижневого порівняння, попри все ще низький її рівень, та існує загроза виникнення «вибухових темпів» такого зростання – подібно до того, як це спостерігалось у деяких країнах світу з поширенням у них штаму «Дельта», - йдеться в огляді НАНУ.

"При цьому число позитивних ПЛР-тестів – ймовірно, найоперативніший із них – за тиждень зросло одразу на 16,6%, тоді як кількість госпіталізацій та нових випадків хвороби також зросли, але не так сильно – на 4,9% і 7,3%, відповідно", - зазначили в НАНУ.

Водночас в огляді зазначається: хоча вибухового зростання не спостерігається в жодному регіоні, але темпи тижневого зростання збільшувалися в останні дні, тому ймовірність пришвидшення зростання є досить високою.

"До зростання також перейшла частка позитивних результатів тестування. В середньому за останні 7 днів вона склала 2,44% проти досягнутого 9 днів тому мінімального значення у 2,08%, і таке значення є найбільшим з 2 липня 2021 року", - йдеться у висновках робочої групи.

Водночас у НАНУ відзначили, що щоденне число летальних випадків незначно знизилось у тижневому усередненні.

Робоча група створена Розпорядженням Президії НАН України від 3 квітня 2020 р. № 19.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів