Три секції багатоповерхівок збудують на місці паркінгу у Львові. Генплан і мешканці - проти

14:26 10 вересня 2021 р.

Фото до новини

Виконавчий комітет Львівської міської ради сьогодні, 10 вересня, затвердив містобудівні умови та обмеження для будівництва ТОВ «Данко-Два» житлового комплексу на вул. Івана Миколайчука, 38 у Львові.

Про це інформують Наші гроші. Львів, пише Dailylviv.com.

Три секції багатоповерхівок зведуть на місці паркінгу. Найбільша з них матиме 50,9 метра висоти − тобто 16 поверхів. Ще дві будівлі будуть по 31 метрів (9 поверхів) та 24,4 метра висоти (7 поверхів). Площа громадських приміщень тут складе орієнтовно 25%. Про що зазначив представник забудовника на засіданні архітектурно-містобудівної ради Львівської міськради.

Згідно з містобудівним розрахунком, житловий комплекс розрахований на приблизно 420 людей, тут передбачено 150 квартир, підземна автостоянка на двох рівнях, дитячий садочок на першому поверсі одного з будинків. А також на території має бути дитячий майданчик, площа біля дитячого садочку, спортивний майданчик та місце для відпочинку мешканців.

У липні 2021 року будівництво погодила архітектурно-містобудівна рада при управлінні архітектури та урбаністики Львівської міської ради. З приміткою − «вирішити питання громадського простору».

Дискусії на виконкомі

На сьогоднішньому засіданні головний архітектор Львова Антон Коломєйцев переконував, що питання громадського простору вирішено – міська рада має відповідний гарантійний лист. Згідно з ним, забудовник виділить 500 м2 під приватний дошкільний навчальний заклад, 200 м2 − у власність міста під амбулаторію і ще 200 м2 – під центр дозвілля.

Натомість, проти будівництва виступив представник місцевих мешканців. Він нагадав про проблеми району, про те, що тут, попри обіцянки забудовників та мерії, досі немає додаткового виїзду. Але є проблеми з садочками та школами. Тому мешканці хотіли б замість приватного садочка комунальний, однак на це міський голова Львова Андрій Садовий відповів: «А ви свою хату місту передати не хочете?»

Водночас заступник міського голови з містобудування Любомир Зубач зазначив, що в даному варіанті проєкту вже збільшили відсоток соціальної інфраструктури порівнянно з попередніми варіантами. Зубач також знову пообіцяв вирішити транспортні проблеми.

Попри незгоду представника місцевих мешканців, всі члени виконкому проголосували «за» будівництво нового житлового комплексу.

«Удосконалений» проєкт

Нагадаємо, вперше виконком розглянув забудову на вул. Івана Миколайчука, 38 в березні 2020 року. Тоді питання перенесли, щоб вивчити детальніше. А вже через місяць фірмі «Данко-Два» відмовили у видачі містобудівних умов та обмежень. Тоді забудовник хотів збудувати на цій ділянці багатоповерхівку висотою 48 метрів на 150 квартир. При цьому загальна площа квартир мала бути 8,6 тис. м2. А два перші поверхи будівлі площею 2 тис. м2 хотіли віддати під громадські приміщення, зокрема 200 м2 – для ЦНАПу.

Саме через недостатньому кількість площі для громадськості виконком і не проголосував «за» проєкт.

«Це зона Г-2, де пріоритет надається офісним, громадським приміщенням», − пояснив відмову Любомир Зубач.

Однак в теперішньому містобудівному розрахунку громадських приміщень також не побільшало. Як вказано в документі, їхня загальна корисна площа буде 1,9 тис. м2, включаючи дитячий садочок. Водночас загальна житлова корисна площа вказана 7,5 тис. м2.

Територія будівництва

Майбутній житловий комплекс збудують на ділянці площею 0,5 га. У 2015 році компанія «Данко-Два» отримала її в оренду на п’ять років для обслуговування тимчасової відкритої стоянки. Однак вже наступного року депутати Львівської міськради змінили цільове призначення землі – для будівництва багатоквартирного житлового будинку.

Місце будівництва житлового комплексу на вул. Миколайчука, 38

Згідно з генеральним планом Львова, тут не можна будувати житло, оскільки ділянка належить до території громадських комплексів та об’єктів. Водночас зонінгом земля належить до зони Г-2. Допустимими видами тут дозволені будівлі змішаного використання – з житлом на верхніх поверхах та громадськими приміщеннями на нижніх.

Компанія-забудовник «Данко-Два» зареєстрована в 1999 році у Львові. Її власницею є львів’янка Юлія Дорош.

Навпроти Авалону на вулиці Зеленій збудують п'ять шести-дев’ятиповерхівок

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів