Будівництво 7 багатоповерхівок на території спортцентрів та озеленених територій: завтра виконком прийме рішення

23:59 24 червня 2021 р.

Фото до новини

На засідання виконавчого комітету Львівської міськради завтра, 25 червня, винесли питання містобудівних умов та обмежень для семи будинків на місці торгового центру «Україна» поблизу однойменного стадіону. В усіх проєктах рішень мова йде про будівельні плани компанії депутата міськради від «Європейської солідарності» Олексія Різника «Актив-Комплект».

Про це інформують Наші гроші. Львів, пише Dailylviv.

Чинним генеральним планом міста не передбачено будівництва житла на цій території, оскільки дана ділянка площею 2,8 га віднесена до територій спортивних центрів та комплексів, а також озеленених територій.

Проєктами рішень передбачено будівництво 5 багатоквартирних житлових будинків на 17 секцій із громадськими приміщеннями, гаражами, а також 2 багатофункціональних будівель.

На дану територію відсутнє зонування, тому в лютому цього року депутати Львівської міськради проголосували за детальний план цієї території, а міський голова Андрій Садовий підписав цю ухвалу.

Сам проєкт детального плану території не погодила архітектурно-містобудівна рада при управлінні архітектури та урбаністики ЛМР. Архітектори не отримали інформації про реальну щільність житлового комплексу, також детальний план не передбачав розрахунки транспортного навантаження на вул. Липова Алея. Окрім того, раніше цю територію передбачали як розбудову допоміжної інфраструктури для стадіону «Україна», а не будівництва житла.

Цим ДПТ депутати встановили на ділянці зону громадської забудови (Г-2) та зону багатоповерхової житлової забудови (Ж-3).

Інформація про зонування в ДПТ із містобудівного порталу

Відтак детальний план цієї території суперечить генплану міста і, очевидно, ігнорує вимоги ЗУ «Про містобудівну діяльність».

Махінації із землею

Окремою є історія комунальної ділянки, яку орендує компанія «Актив-Комплект». Наділ площею понад 2,8 га, де планується будівництво, утворився шляхом об’єднання двох ділянок площею 2 га і 0,8 га.

Спочатку у 2018-му 2 гектари вилучили з користування ТОВ «Клуб професійного футболу «Карпати», яке продало торговий комплекс на вул. Липова Алея, 5 «Актив-Комплект» за 27,4 млн грн.

Водночас на 0,8 га депутати дозволили робити проект землеустрою «Актив-Комплект» за рахунок земель, що не надані у власність або користування, а потім і передали їх в оренду. Того ж 2019-го міськрада дозволила об’єднати дві ділянки й надала «Актив-Комплект» загалом 2,8 га в оренду на 10 років для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови і багаторівневого паркінгу.

Тепер питання передачі в оренду частини наділу площею 0,8 га є предметом розслідування у кримінальному провадженні.

Крім того, Галицька окружна прокуратури міста Львова позивається до компанії та міськради, щоб скасувати ухвали і визнати недійсним договір оренди, оскільки на ділянці 0,8 га були відсутні об`єкти нерухомого майна. Згідно з кадастровим планом ділянки, який редакція «Наші гроші. Львів» отримала за допомогою запиту, на її територію заходить кут однієї із будівель. Наступне засідання госпсуду відбудеться 6 липня.

Інформаційні записки до проєктів ухвали про надання ці 0,8 га (і на розробку проєкту землеустрою, і його затвердження) писав тодішній депутат ЛМР Григорій Козловський, який зараз є депутатом Львівської облради від ЄС, а не працівники ЛМР.

Компанія депутата Львівської міськради збудує житловий комплекс біля стадіону "Україна"

П'ять нових гетто: нові депутати Львова перетворюють місто на житловий концтабір

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів