Дві маніпуляції ЛМР на п'ятиповерховому будинку біля парку імені Івана Франка

12:03 7 червня 2021 р.

Фото до новини

Виконком Львівської міської ради дозволив підприємиці зекономити 7% на оренді земельної ділянки і підмінити її цільове призначення.

П’ятиповерховий житловий будинок на вул. Юрія Дрогобича, 8а у Львові збудують на ділянці, призначеній для інших потреб − будівництва і обслуговування будівель ринкової інфраструктури.  Це у відповіді на запит 27 травня підтвердив редакції «Наші гроші. Львів» департамент містобудування Львівської міської ради.

Йдеться про ділянку площею 0,02 га, на якій планують збудувати будинок висотою 15,8 метра, тобто чотири поверхи разом з мансардою. Він буде розташований у центрі міста, біля парку імені Івана Франка.

Відповідні містобудівні умови та обмеження на реконструкцію з надбудовою будинку виконавчий комітет Львівської міської ради затвердив Уляні Собенко 14 травня цього року.

У документі вказано, що цільове призначення ділянки − для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку, однак раніше депутати Львівської міської ради надали її під інше використання.

У квітні 2019 року вони підтримали ухвалу, згідно з якою ділянку надали для «будівництва та обслуговування будівель ринкової інфраструктури (адміністративних будинків, офісних приміщень та інших будівель громадської забудови, які використовуються для здійснення підприємницької та іншої діяльності, пов’язаної з отриманням прибутку)».

Таке саме цільове призначення вказане і в договорі оренди землі, підписаному між Львівською міською радою та Уляною Собенко в травні 2019 року. Після цього «Львівською міською радою рішень (ухвал) про зміну цільового призначення земельної ділянки не приймалось», зазначили у відповіді на запит «НГ. Львів».

На запитання про те, чому цільове призначення ділянки в затверджених МУО та ухвалі не збігається, департамент містобудування відповів, що ці види цільового призначення належать до однієї категорії – землі житлової і громадської забудови.

Як аргументували в Львівській міській раді, види використання ділянки визначає її власник або користувач самостійно з урахуванням, зокрема, містобудівної документації. А, згідно з генеральним планом Львова, ділянка розташована на території змішаної забудови (житлово-громадська).

Натомість фахівець з питань містобудування Георгій Могильний зазначає, що теоретично норма про самостійне визначення користувачем видів використання ділянки існує, однак «вона створена не просто так». Це так звана «лазівка», завдяки якій можна в межах закону будувати житловий будинок на землях житлово-громадської забудови.

Як зазначив департамент містобудування, вид використання земельної ділянки в МУО внесли на підставі витягу з Державного земельного кадастру. Георгій Могильний пояснює, що ці дані вносять у кадастр до того, як користувач подає заявку щодо ділянки до місцевої ради.

«Зазвичай такі ситуації закінчуються судовими позовами від прокуратури. А в ідеалі Львівська міська рада повинна була внести зміни в договір оренди землі, попередньо затвердивши проект землеустрою із новим кодом цільового призначення ділянки», − зазначає Георгій Могильний.

Оскільки змін до договору Львівська міська рада не вносила, Уляна Собенко повинна платити 54 тис. грн в рік за оренду ділянки під будівництво та обслуговування будівель ринкової інфраструктури. Це – 3% від нормативної грошової оцінки у 1,8 млн грн. Угода буде чинною до кінця квітня 2029 року.

А відсоток під оренду такої ділянки для будівництва та/чи обслуговування багатоквартирних житлових будинків у Львові складає 10% від нормативної грошової оцінки, згідно з затвердженим «Порядком продажу земельних ділянок комунальної власності та нарахування орендної плати за землю у м. Львові».

Як пояснив виконувач обов’язків директора департаменту містобудування Сергій Коровайник, під час внесення змін до договору користувачка ділянки повинна буде замовити нову нормативно грошову оцінку ділянки. Однак він не готовий відповісти, чи Львівська міська рада ініціюватиме зміни до угоди, адже «ніде не прописано, що вони мають бути внесені».

Сьогодні на ділянці майбутньої п’ятиповерхівки розташована одноповерхова кам’яна нежитлова будівля, яку забудовник планує розбудувати у висоту.

Згідно з містобудівним розрахунком, у майбутній п’ятиповерхівці планують зробити лише чотири квартири – одну двокімнатну і три трикімнатні. Загальна площа приміщень будівлі буде 500 метрів квадратних, зокрема 292 метри квадратні займатиме площа квартир. Проєктом передбачено три підземні паркомісця та два місця для автомобілів на прибудинковій території.

У травні 2020 року це будівництво погодила архітектурно-містобудівна рада при управлінні архітектури та урбаністики Львівської міської ради. Будівництво підтримали із зауваженнями. Одне з них стосувалося того, що проєкт погоджують як основу для розроблення містобудівної документації – детального плану території. Сьогодні його на містобудівному кадастрі Львова немає.

Під час засідання один із членів ради поцікавився у представниці забудовника, чому «назва об’єкту звучить як «реконструкція». На це вона відповіла, що «потрібно внести зміни в назву, оскільки проєктом передбачено фактично нове будівництво». За її словами, будівля буде «в межах фундаментів теперішньої будівлі зі зменшенням площі забудови для розширення проїзду в внутрішній дворик».

Непублічна замовниця будівництва п’ятиповерхівки Уляна Собенко зареєстрована як підприємиця 2004 року у Львові. Основний вид її спеціалізації – діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщування. До 2010 року Уляна Собенко була співзасновницею ТОВ «Виробничо-будівельна компанія «Західжитлобуд», яке спеціалізувалося на будівництві. У 2012 році фірма припинила свою діяльність.

Підприємиця Уляна Собенко на усі запитання редакції «Наші гроші. Львів» про будівництво п’ятиповерхівки відповідала, що нічого не знає, «це юристи займаються цим питанням».

Мер Львова хоче забудовувати Боднарівку разом з власниками понад 10 га на Хуторівці

Два будинки у Львові рятуватимуть за майже 700 тисяч грн

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів