На Львівщині понад 300 тисяч помешкань можуть залишитись без газу: почнуть з 2630 боржників

15:00 21 вересня 2021 р.

Фото до новини

ТОВ «Львівгаз збут» погрожує відімкнути газопостачання тим побутовим споживачам, які не оплачують за газ упродовж двох місяців і більше. Оператору ГРМ уже передали доручення на припинення газопостачання в помешканнях 2630 боржників

Борги за газ побутових клієнтів ТОВ «Львівгаз збут» продовжують зростати. На початку вересня заборгованість складала 1 млрд 736 млн грн. Постачальник сьогодні нформує, що починає антиборгову кампанію з ініціювання відключення газопостачання великим боржникам, пише  Dailylviv.com

У кінці серпня набули чинності зміни до законодавства, якими скасовано заборону обмежувати надання житлово-комунальних послуг громадянам України в разі наявності заборгованості. «Карантинне» обмеження тепер стосується лише  населених пунктів з «червоним» рівнем епідемічної небезпеки.

Процедура відключення боржників прописана в «Правилах постачання природного газу». Згідно з документом, дозволяється припинення газопостачання споживачу, якщо він не здійснив оплату за спожитий природний газ упродовж десяти днів після терміну, визначеного в договорі, тобто після 25 числа.

«Звичайно, нікого з боржників за прострочену на 10 днів оплату за газ не відключають. А от при заборгованості понад два місяці вже є ризик залишитись без газу. Таких споживачів серед клієнтів компанії майже 308 тисяч», – розповів директор ТОВ «Львівгаз збут» Павло Майк.

У період карантинних обмежень та урядової заборони відключати газ боржникам компанія повертала борги через суд. Загалом же від початку року боржники отримали понад 70 тисяч досудових повідомлень з попередженням про передачу справи до суду у разі несплати боргу.

Зараз починається процес відключення боржників. Клієнти, які мають великий борг або прострочений платіж понад два місяці, вже внесені до черги на відключення газопостачання.

«Компанія склала списки найбільших боржників та у перші дні вересня надіслала понад 4250 повідомлень про припинення газоспоживання та про необхідність погашення простроченої заборгованості. Оператору ГРМ передали доручення на припинення газопостачання в помешканнях 2630 боржників», – повідомив Павло Майк. 

Львівгаз намагався відімкнути від газу об'єкти теплопостачання Львова

Львівгаз хоче заборонити виїзд за кордон 45 тисячам боржників зі Львівщини

Представники РГК Львівгаз через шість діб відновили газопостачання 86-річній пенсіонерці- без вибачень і компенсації

У Львові відмикають цілі будинки від газопостачання через одного боржника

Дружина нардепа Синютки радить змінювати на Львівщині постачальника газу

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини