Два об'єкти для переселенців - у Львові і Брюховичах - профінансує МФК
16:19 4 жовтня 2022 р.
Сьогодні в мерії Львова підписали Грантовий договір з Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC). Це передбачає фінансову допомогу в реновації будівель для облаштування тимчасового житла для вимушено переміщених українців.
Також цю програму планують розширити, аби надавати підтримку медичній та транспортній галузям Львова.
Про це інформує пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.com.
«Ми дуже раді приєднатися до зусиль міста і дуже вдячні нашим партнерам і донорам з Європейського Союзу за можливість реалізації цього проєкту. Відповідно до одного із досліджень, загальна вартість спричинених війною збитків для інфраструктури України становить 350 мільярдів доларів. Разом з нашими партнерами в ЄС ми хочемо долучитися до зусиль українського уряду та українських міст, щоби допомогти покрити цю фінансову потребу. Ми підтримуємо Львів і ми дуже вражені всіма зусиллями, які доклало місто, щоб прихистити людей. Ми сподіваємося на тісну співпрацю, ми підтримували і підтримуватимемо українські міста», - повідомила Ліса Кестнер, регіональна менеджерка IFC в Україні та Молдові.
Зокрема, IFC та ЄС скерують 25 мільйонів євро на підтримку українським містам, аби облаштувати якісне житло внутрішньо переміщеним людям. Львів стане першим містом, якому скерують кошти. Окрім житла для внутрішньо переміщених осіб, програму планують розширити, аби надавати підтримку медичній та транспортній галузям Львова.
«Це перша угода такого великого масштабу, яку ми підписуємо з нашими найкращими друзями – представниками IFC як підрозділу Світового Банку, і Єврокомісією, яка завжди мала велику прихильність до України і Львова. Це історична і перша угода, яка підписується тут, в сесійній залі, у час війни. І це показує, що ви довіряєте Україні, і починаєте інвестувати кошти у розвиток.
У нас багато нових планів: будівництво постійного житла для українців, будівництво нових корпусів для нашого медичного об’єднання. Це і Індустріальний парк, бо люди мають мати роботу. Це спорт, доступність, електротранспорт, нові магістралі. Ми повинні показати світові, що ми рухаємося вперед. Дякую, що ви мали сміливість приїхати до України і бути сьогодні разом з нами. Дякую, що ви персонально долучилися до великого кроку для перемоги нашої держави», - сказав мер Львова Андрій Садовий.
Зокрема, зараз передбачили два об’єкти, які фінансуватиме IFC. Це спеціалізований центр для вимушено переміщених осіб, що потребують особливих умов проживання, на вулиці Замарстинівській, 274, та покращення доступу до житла для переселенців – це модернізовані ОСББ, які приймають українців, у Брюховичах.
«Від початку повномасштабного вторгнення Львів став центром, осередком протистояння, місцем прихистку для людей. Сьогодні ми робимо дуже важливий крок щодо відновлення місць проживання саме для внутрішньо переміщених осіб. Ми раді співпрацювати у цій програмі разом із Міжнародною фінансовою корпорацією. Україні потрібне відновлення та місця для проживання людей, які втратили домівки. Ми скеруємо наші кошти та зусилля у напрямку муніципалітетів, щоб вони могли для своїх мешканців збудувати місця для проживання. Ми також підтримуватимемо бізнес, зокрема той, що був вимушений релокуватись. Основна ціль – відновлення фізичної інфраструктури. Таким чином ми стоїмо поруч із кожним українцем та з Україною загалом», - сказала Клое Алліо, керівниця відділу «Економічна співпраця, енергетика, інфраструктура і довкілля» Представництва Європейського Союзу в Україні.
Довідка
Щоб житло для переміщених осіб було безпечним та зручним, партнери узгодили набір критеріїв, які застосовуватимуть до відбору будівель. Серед них, зокрема, якісне підключення до інженерних систем та близькість до соціальної інфраструктури, такої як громадський транспорт, школи та медичні заклади.
IFC також завершує роботу над своєю Платформою заходів реагування на війну в Україні, яка підтримуватиме проекти в Україні, залучаючи змішане фінансування. У пріоритетному порядку розглядатимуться інвестиції, які допоможуть зберегти бізнес, підтримати переміщених осіб і постраждалі муніципалітети, а також задовольнити негайні логістичні та енергетичні потреби. IFC також підтримуватиме заходи з підготовки до відбудови країни. Як найбільший інвестор у приватний сектор країн, що розвиваються, IFC має унікальні можливості підтримувати залучення приватного капіталу для відновлення України.
Нова Україна: Єврокомісія затвердила План відбудови України
Як Польща готується до відбудови України
Велика Сімка надаватиме Україні військову та оборонну допомогу скільки буде потрібно
У Києві назвали суму, яка потрібна на відбудову України після війни (відео)
У Львові Київ і Анкара підписали меморандум про участь Туреччини у відбудові інфраструктури України
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook