Церкви у Львові прихистили майже 60 тисяч українців

10:09 21 березня 2022 р.

Фото до новини

З часу повномасштабного вторгнення агресора на територію України церкви Львова активно долучилися до розміщення вимушених переселенців, які рятуються від війни. За словами голови міської евакуаційної комісії Євгена Бойка, переселенців у Львові приймають 85 релігійних спільнот.

Відтак, за майже місяць церковні громади надали прихисток для близько 60 тисяч людей зі всієї України, інформує пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.com.

Одним із перших, хто відкрив свої двері, був Дім паломника святого Якова у Брюховичах, що за цей час прийняв у себе понад 2 тисячі переселенців з Харкова, Києва, Запоріжжя, Донецька та інших міст і містечок. Переважно це жінки з дітьми, але також літні люди, яких вдалося евакуювати із зони активних бойових дій. Зауважимо, що прихисток отримали ті, хто цього потребував, без прив'язки до віросповідання людей.

У Домі паломника вимушено переселені українці мають не лише безпечне місце ночівлі з дахом над головою, але також повноцінне триразове харчування, медичну та психологічну допомоги. У центрі також допомагають перетнути кордон тим, хто цього бажає. Людей відправляли в Польщу, Чехію, Німеччину та навіть Італію. Щодня в дорогу вирушає близько сотні осіб. А на їхнє місце прибувають наступні сім’ї. У Домі щодня проживає близько 250-300 людей.

«Будемо приймати людей допоки це потрібно. На початку люди спали навіть в коридорах, хоча у наших номерах є місця для майже 200 людей. Були ночі, коли до нас приходили вночі під ворота і просились переночувати. Останні тижні ми всі живемо тут, з людьми. Працівники рідко коли потрапляють додому. Щовечора маємо службу - запрошуємо гостей на спільну молитву про мир в Україні», - говорить отець Микола з Дому паломника святого Якова.

Піклуватися про біженців допомагає Карітас Спес Львівської архідієцезії та Екуменічний комітет медичної та соціальної допомоги РКЦ, ПЦУ, та УГКЦ у Львівській області. Таким чином постраждалі від бойових дій отримують не лише забезпечення базових потреб, але також духовний та психологічний супровід.

Нагадаємо, ще перед початком повномасштабного вторгнення росії в Україну у Львові відбулася нарада міської влади з духовенством міста, на якій обговорили дії Церков на випадок війни. Рада єпископів Львова з розумінням сприйняла ініціативу міста допомагати цивільному населенню та заявила про готовність подбати про внутрішньо переміщених осіб, зокрема прийняти їх на території храмів, використовувати підвали церков як укриття, навчати духовенство наданню домедичної допомоги.

Сумку зі всіма грошима, документами, телефоном у Львові повернули біженці

Біженці з України: найсвіжіша статистика

Особливості обліку і оцінювання учнів-ВПО на Львівщині

Львову потрібні мобільні центри для тимчасового перебування ВПО

У Львові народилося 32 дітей, матері яких - ВПО

Діти ВПО можуть отримати планові щеплення у львівських поліклініках

 


 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів