ДП Львівугілля немає грошей на зарплати шахтарям з трьох причин

15:24 11 жовтня 2021 р.

Фото до новини

Однією рукою це підприємство нібито стягує борги з тих, хто не заплатив за продукцію, а іншою роздає вугілля за заниженими цінами. І звинувачує неефективну урядову реструктуризацію вугільної галузі.

Сьогодні на офіційному сайт ДП "Львіввугілля" з'явилося два повідомлення, які матимуть публічний резонанс, пише Dailylviv.com. У першому - критика Кабінету міністрів. 

"Представники шахтарських колективів неодноразово звертались до Міністерства енергетики із застереженням щодо прийняття постанови Кабінету міністрів №760 від 12.07.2021 «Про внесення змін до п.12 використання коштів, передбачених у державному бюджеті для реструктуризації вугільної галузі». Виконання передбачених норм призведе до різкого погіршення економічного і виробничого стану державних вуглевидобувних підприємств.

Зокрема, у вересні 2021 року ДП «Львіввугілля» заробило 122 млн грн доходу від реалізації вугільної продукції. Водночас витрати підприємства склали 206 млн грн:

фонд виплати заробітної плати – 151,1 млн грн;

оплата електроенергії – 25,2 млн грн;

податки та збори до бюджету – 2,0 млн грн;

послуги збагачення ПАТ «Львівська вугільна компанія» – 7,3 млн грн;

комунальні платежі – 0,7 млн грн;

послуги та виконані роботи (перевізники, залізничний тариф, ремонтні роботи, тощо) – 9,7 млн грн;

матеріальні витрати (ліс, паливно-мастильні матеріали, запчастини до ГШО та інше) – 10 млн грн.

Економічний аналіз лише за вересень цього року свідчить, що у разі виконання на ДП «Львіввугілля» постанови Кабміну №760 неможливо забезпечити своєчасне введення нових лав, проводити оплату електроенергії, податків, закупівлі засобів колективного та індивідуального захисту, перевезення працівників до місця роботи, матеріалів для забезпечення виробничого процесу, послуги збагачення вугільної продукції, послуги залізничного і автотранспорту тощо.

ДП «Львіввугілля» 6 серпня 2021 року звернулося листом до Прем’єр-Міністра України із зауваженням на Постанову №760. Відповіді на лист не було отримано".

У другому повідомленні понеділка - спроба виправдання старих помилок і оприлюднення для цього нових.

"Останнім часом щодо державного підприємства «Львіввугілля» ведеться цілеспрямована кампанія з дискредитації. ДП «Львіввугілля» не може мовчки спостерігати за інформаційною війною певних політиків, що мають за мету розбалансування та знищення містоутворюючого підприємства на догоду власних політичних амбіцій.

Звинувачення в залученні до процесу продажу вугілля сторонніх підприємств, так званих «прокладок», та заподіяння збитків підприємству є безпідставними і не підтвердилися у ході досудового розслідування правоохоронних органів.

Водночас за період відсутності в.о. генерального директора ДП «Львіввугілля» Олега Акімова з 15 червня до 6 вересня 2021 року, у зв’язку з відпусткою та лікуванням, до продажу вугілля було залучено компанію ТОВ ВП «Західвуглезбут».

Так, 23 червня 2021 року т.в.о. генерального директора ДП «Львіввугілля» Прокопик П.А. підписав наказ №124, який передбачав встановлення відпускної ціни на вугілля для комерційних структур в сумі 1660 грн за одну тонну при базових показниках зольності 23% та вологи 8,9%. До того відпускна ціна на вугілля для комерційних структур складала 2200 гривень.

Формальною підставою для наказу став лист керівника ТОВ ВП «Західвуглезбут» №18/01 про купівлю необмеженої кількості вугілля із зольністю 45%, але за умови розрахункової ціни 1660 грн при базових показниках зольності 23% та вологи 8,9%.

Відповідно до аналізу виконання договору, за період серпень-вересень 2021 року на адресу ТОВ ВП «Західвуглезбут» було відвантажено 24 050 тонн вугілля на загальну суму 28,1 млн гривень. У разі відвантаження цієї продукції за цінами, що діяли до 23 червня 2021 року, ДП «Львввугілля» мало б отримати за нього 34,27 млн гривень. Відтак, аналізуючи наслідки зниження ціни згідно з наказом т.в.о. генерального директора Прокопика П.А., наявна втрачена вигода ДП «Львівугілля» на суму 6 млн гривень.

Окрім того, в посвідчення якості на відвантажену для ТОВ ВП «Західвуглезбут» партію вугілля вносились дані з завищеними показниками зольності та вологості. Відтак, середня вартість тонни вугілля з урахуванням якісних показників склала лише 1175 грн. Така маніпуляція призвела до недоотримання ДП «Львівугілля» коштів за власну продукцію на суму 6,25 млн гривень.

Всі матеріали передано до правоохоронних органів та їх перевіряють у рамках досудового розслідування.

Варто зазначити, що на сьогоднішній день перед ДП «Львіввугілля» існує заборгованість державних підприємств в розмірі 276,102 млн гривень.

Підприємство веде активну діяльність з повернення боргів.

Щодо боргу державного підприємства «Держвуглепостач», що становить станом на червень 2018 року 112,741 млн гривень, скеровано звернення про погашення заборгованості шляхом укладення договору про переведення боргу на кінцевого споживача – ПАТ «Центренерго».

Окрім того, надано усі необхідні документи в управління ДПС по роботі з великими платниками податків про визнання цієї заборгованості як джерела погашення податкового боргу.

Також подано дві позовні заяви до господарського суду міста Києва, щодо стягнення з ДП «Держвуглепостач» заборгованості. Через несплату судового збору в розмірі 675,163 тис. грн та 794,5 тис. грн, позовні заяви повернуті без розгляду. 

Господарським судом міста Києва задоволено позови №910/4909/20 та №910/4910/20 ДП «Львіввугілля» до державного підприємства «Державна вугільна компанія» про стягнення заборгованості в розмірі 4,895 млн гривень. Відкрито виконавчі провадження, накладено арешт на кошти боржника.

Господарський суд Донецької області у справі №905/128/21 задовольнив позов до ТОВ «ЕК «Укренерговугілля» про стягнення заборгованості 12,81 млн гривень. Відкрито виконавче провадження, накладено арешт на кошти боржника.

21 травня 2021 року укладено договір з ТОВ «Укрвуглезбагачення Груп» про відступлення права вимоги боргу в розмірі 92,226 млн гривень на ПАТ «Центренерго», як кінцевого споживача вугільної продукції.

Подано позовну заяву щодо стягнення з державного підприємства «Укрвугілля» заборгованості в розмірі 3,614 млн гривень. На момент подання позову судовий збір становив 127,178 тис. гривень. Позовну заяву повернуто з причин несплати судового збору. 

Подано позовну заяву щодо стягнення з ПАТ «Львівська вугільна компанія» заборгованості в розмірі 49,816 млн гривень. Судовий збір складає 794,5 тис. гривень. Через несплату судового збору позовна заява повернута без розгляду. 

Наголосимо, сплата судового збору неможлива з причин фінансового стану та необхідності першочергової виплати заробітної плати".

Львіввугілля просить шахтарів зберігати спокій: 17 серпня вони матимуть зарплату на своїх рахунках

Шахтарі протестували під ЛОДА: що їм пообіцяли

На Львівщині загинув гірник

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів