Шахтарі протестували під ЛОДА: що їм пообіцяли

21:44 4 серпня 2021 р.

Сьогодні заборгованість із заробітної плати перед шахтарями ДП «Львівугілля» становить понад 280 млн грн, левова частка цих коштів – борг за відвантажене вугілля. Відтак, шахтарі Львівщини прийшли під стіни Львівської ОДА з вимогою погашення заборгованості.

З гірниками спілкувався перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик, інформує пресслужба ЛОДА, пише Dailylviv.

Як він пояснив заборгованість виникла з початку року і зростала з наростаючим підсумком. Основними її чинниками є збитки від реалізації продукції та несвоєчасні розрахунки за відвантажене вугілля. Відповідно погашення боргу відбувається завдяки розрахункам за продукцію та в межах Програми реструктуризації вугільної галузі.

Сьогодні собівартість вугілля, яка  є середньою по ДП «Львівугілля», становить приблизно 2900 грн за тонну. Натомість ціна реалізації - 1650 грн/тонну. Відтак на кожній тонні - більше тисячі гривень збитку. А це ті гроші, які недоотримують шахтарі.

Що ж стосується несвоєчасних розрахунків за відвантажене вугілля, то  найбільшим боржником перед ДП «Львіввугілля» є  ТзОВ «УКРВУГЛЕЗБАГАЧЕННЯ». Сьогодні їх борг перед шахтарями становить 92 млн грн.

Як розповів Андрій Годик його мають передати на ПАТ «Центренерго» і в межах погодженого графіку погасити заборгованість. Планово - лютий 2022 року.

«Ми підтримуємо позицію ДП «Львівугілля», що вказані кошти мають надійти ще упродовж цього року. Прогнозовано – серпень-вересень»,-  зазначив перший заступник.  

Та додав, що зі своєї сторони Кабінет Міністрів України та Міністерство енергетики вже наблизило кошти в межах Програми Реструктуризації вугільної галузі. Їх частково профінансували в липні, ще частина надійде в серпні.

«Окрім цього, приблизно два тижні тому Кабінет Міністрів передбачив збільшення видатків в межах цієї Програми на 393 млн грн. Це фінансовий ресурс на всю Україну. Яка частка надійде на Львівщину невідомо, але ми орієнтуємось на показник 50-55 млн грн»,-  зазначив перший заступник.  

Про проблематику заборгованості Львівська ОДА вкотре поінформує Міністерство енергетики та Кабінет міністрів України.

«І ми надалі будемо робити все, щоб зароблені кошти були виплачені шахтарям»,-  наголосив Андрій Годик.

dailylviv.com

До теми

12:13 25 вересня 2021 р.

2 млн на телеканал, 0,4 млн на стічні води, 0,5 млн на форум: куди пішли 164 млн з бюджету Львівщини

Упродовж цього тижня з обласного бюджету профінансували 164 млн грн, з яких 47,5 млн грн скерували на поточне утримання бюджетних установ обласного підпорядкування.

Рубрика: Економіка

18:31 24 вересня 2021 р.

Водопостачання у Рудному планують відновити завтра, але бюджетні кошти Львова до приватного підприємства не попливуть

А якщо колективне підприємство «Теребля» не виконуватиме своїх функцій, то ЛМР знайде юридичні і технічні механізми для того, щоб забезпечити належне і якісне надання цієї послуги у Рудному.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Ринок землі на Львівщині: перші три місяці

Рубрика: Економіка

12 претенденток на титул Міс Львів-2021

Рубрика: Культура

Ексголова Львівоблради Олександр Ганущин про впливи у політиці

Рубрика: Політика

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу