На Львівщині готують для пішого руху ще один пункт пропуску
18:14 13 січня 2016 р.
Фото: polradio.pl
Експеримент у Долгобичові продовжено на наступних півроку.
«Цьогоріч буде розроблена документація щодо переобладнання автомобільного прикордонного пункту пропуску «Гребенне-Рава-Руська» для потреб пішохідного та велосипедного руху», – повідомили сьогодні, 13 січня, польські журналісти, де також розповіли подробиці:
«Дата запуску можливості проходження контролю пішоходами та велосипедистами поки що невідома. Люблінський воєвода Пшемислав Чарнек запевнив: «Цього року на розробку документації надійде близько 30 тисяч злотих (сім тисяч євро). Це стане початком розробки проекту пішохідного та велосипедного руху в Гребенному».
Мова йде про розробку так званої функціонально-вартісного аналізу, тобто плану вбудовування пішої та велосипедної смуги в інфраструктуру переїзду в Гребенному. Облаштування окремої смуги для пішоходів та велосипедистів є необхідною умовою для можливості проходження ними контролю. Чарнек зазначив також:
«Запуск пішого руху в Гребенному залежатиме від оцінки пілотної програми такого ж руху на сусідньому пункті пропуску з Україною в Долгобичеві. Піший рух в пункті пропуску «Долгобичів-Угринів» зростає, а це означає необхідність існування такого переходу місцевих мешканців та чиновників.
Я – за те, аби йти назустріч мешканцям та представниками органів місцевого самоврядування, але існують певні питання фінансової безпеки держави. Ми хочемо прослідкувати, наскільки піший та велосипедний перехід сприяє контрабанді через кордон товарів з українського на польський бік, адже це шкодить економіці країни і тому за цим треба слідкувати і все зважити.
Ми з митною службою домовилися провести більш детальні перемовини на тему їх спостережень за такими загрозами, пізніше щодо цього будуть висновки. Відтак вони вирішать, що далі робити з цим і з пунктом пропуску в Гребенному, бо один з другим має багато спільного».
Пішохідний та велосипедний перетин польсько-українського кордону нині можливий лиш у міжнародному пункті пропуску «Медика-Шегині». В усіх інших переходах це можна робити лиш на автомобілях, автобусах або потягах. Неможливість пішохідного руху є наслідком відсутності відповідної інфраструктури.
Нагадаємо, в липні минулого року у якості експерименту був запущений пішохідний та велосипедний рух на новому переході в Долгобичові, де були встановлені для них окремі смуги. Пілотний проект мав тривати півроку. У зв’язку з тим, що він користувався великою популярністю серед місцевих мешканців, від 1 січня 2016 року його було продовжено на наступних півроку».
Про це повідомили сьогодні, 13 січня, на «Польському радіо».
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook