Мешканці Зубри в суді скасували будівництво багатоповерхівки в селі

10:18 8 вересня 2021 р.

Фото до новини


Фото: Zaxid.net

Львівський окружний адміністративний суд визнав протиправним та скасував рішення Солонківської сільської ради про затвердження детального плану території в межах вул. Богдана Хмельницького в селі Зубра.

Про це інформують Наші гроші. Львів, пише Dailylviv.com.

Рішення суду оприлюднено 6 вересня 2021 року.

Йдеться про зведення чотириповерхового будинку на вул. Василя Стуса, 18а в селі Зубра, генпідрядником якого є ТОВ «Ріелбудстиль». Сама ж ділянка площею 0,4 га з жовтня 2020 року належить непублічному Сергію Руденкові. Вона розташована недалеко від Сихівського району Львова та біля території площею 120 га між Зуброю та Пасіками-Зубрицькими, яку контролює родина Дубневичів.

На початку серпня цього року мешканці села Зубра пікетували Солонківську сільську раду з вимогою зупинити будівництво чотириповерхівки. Тоді голова Солонківської громади Богдан Дубневич пообіцяв мешканцям: «Якщо там є якісь порушення, то ми всі свої рішення скасуємо».

У детальному плані території йшлося про будівництво будинку на 92 квартири. Дозвільні документи на виконання будівельних робіт замовник отримав наприкінці липня цього року. У них зазначено висоту будівлі − 15 метрів.

Але вже на початку вересня цього року мешканці села Зубра скасували детальний план території, завдяки якому це будівництво стало можливим. Їх повністю підтримав суддя Роман Брильовський. Серед його основних аргументів на користь жителів було те, що детальний план території не відповідає генеральному планові села Зубра.

За словами судді, чинним генеральним планом села Зубри не передбачено багатоквартирної житлової забудови на території села, немає відповідних розрахунків, планування відповідної інфраструктури та комунікацій. Тому затверджений детальний план території фактично змінює, а не уточнює положення генерального плану села Зубра.

Окрім того, на момент розробки проєкту детального плану в грудні 2020 року цільове призначення ділянки було для ведення особистого селянського господарства, однак тут передбачили розміщення одного чотириповерхового квартирного житлового будинку з вбудованими об’єктами обслуговування.

Сьогодні, за даними Публічної кадастрової карти, ділянка призначена для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку. Хоча, як свідчить генеральний план села Зубра, ця територія належить до зони садибної забудови. А отже, підсумував суддя, детальний план території ще й суперечить чинним державним будівельним нормам − на садибній території не можна зводити багатоквартирні будинки.

Суд також погодився, що Солонківська сільська рада порушила процедуру публікації оголошень в засобах масової інформації. Наприклад, вона не оприлюднила проєкту розробленого детального плану території. Водночас інші оголошення, які стосувалися спірної ділянки, також були з помилками. Тому, зазначив суддя Роман Брильовський, сільська рада фактично усунула громадськість від обговорень, хоча та могла надати свої зауваження та пропозиції.

Зубра проти Дубневич-СІТІ: мешканці села пікетуватимуть голову Солонківської ОТГ (відео)

У Солонківській ОТГ одне поле відкривають, а інше забудовують

Дубневич розпочав ревізію землі у Солонківській ОТГ і назвав тих, хто роздерибанив 60 га

Мешканці Зубри перекрили дорогу загального призначення, яку приватизувала фірма Дубневичів (відео)

Родина Дубневичів продає понад 3 гектари землі у Зубрі біля Львова

Фірма братів Дубневичів заблокувала дорогу в Зубрі під Львовом

Мешканці Зубри повстали проти будівництва котеджного містечка ZUBRA GREEN HOUSE(відео)

 

 

 

 

 


 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів