Митники вилучили на Львівщині «Кобзар» 1907 року випуску

15:30 9 березня 2018 р.

Фото до новини


Фото: скріншот із відео на сторінці Головного управління ДФС у Львівській області у «Facebook»

У Головному управлінні ДФС у Львівській області запевнили, що передадуть раритет на зберігання до однієї з бібліотек Львова.

У Головному управлінні ДФС у Львівській області повідомили сьогодні, 9 березня: «Працівники Львівської митниці виявили під час митного контролю в подорожній сумці «Кобзар» Тараса Шевченка. Його та ще 63 предмети з ознаками історичних та культурних цінностей намагався вивезти за межі України наш співвітчизник 1986 року народження родом з Дніпропетровщини».

«За висновками експертів, це видання 1907 року випуску – одне з перших на той час повних видань «Кобзаря». Воно було взірцем для наступних перевидань творів поета», – поінформували також в управлінні ДФС.

«Цей примірник має історичну та культурну цінність і повинен бути занесений до Державного реєстру національного культурного надбання України. Невдовзі цей «Кобзар» передадуть на зберігання до однієї з бібліотек Львова, де йому буде забезпечено фахову реставрацію, наукове опрацювання, фізичне зберігання та удоступнення для користувачів», – повідомили також у Головному управлінні ДФС у Львівській області та опублікували відео.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів