17 листопада: сирена, яка звучить більше трьох хвилин, є знаком НП, тому потрібно ввімкнути телевізор або радіо

18:50 15 листопада 2021 р.

Фото до новини

Відповідно до європейських стандартів 50% населення, яке проживає в небезпечній зоні, повинно бути оповіщеним упродовж трьох хвилин з моменту виявленння небезпеки, а 97% -протягом наступних п‘яти хвилин.

Про це інформує пресслужба ЛОДА, пише Dailylviv.com.

На цьому наголосили на сьогоднішньому брифінгу щодо стану модернізації та проведення планової перевірки системи централізованого оповіщення у Львівській області.

«На жаль, та система оповіщення населення, яку отримали ми у спадок є застарілою, але водночас робимо багато кроків, щоб вона відповідала європейським стандартам»,- повідомив начальник управління оперативно-чергової служби, оповіщення та зв‘язку департаменту з питань цивільного захисту Львівської ОДА Микола Сень.

З 2018 року на території Львівської області проводиться дослідна експлуатація нового зразка територіальної системи оповіщення населення. Упродовж 2018-2021 року встановили 91 електронну сирену та встановили близько 140 IP-гучномовців.

Такі системи встановлюють у великих містах у місцях великих скупчень людей, зокрема 136 гучномовців встановили у Львові. Також в наявності є багатоканальний телефон, безкоштовно здійснивши дзвінок на який, можна отримати інформацію про актуальну ситуацію у Львові та області. Додатково інформація публікується через телеграм канал і мобільний додаток, робота над створенням якого вже завершується. Окрім цього, 18 теле-радіомовних організацій є залученими до оповіщення населення при виникненні надзвичайних ситуацій. Відповідно до вимог закону заверешення створення систем оповіщень в Україні має бути закінченим до 2024 року.

«Хочу нагадати, що 17 листопада проводитиметься перевірка систем оповіщення населення. З 14:50 по 15:00 на території міста звучатимуть сирени та відбудеться перерва трансляції на радіо і телебаченні. Тому прошу зберігати спокій, адже ця перевірка проводиться для того, щоб визначити у якому стані перебуває обладнання»,- зазначив Микола Сень.

Начальник управління додав, що водночас потрібно не забувати «золоте» правило при виникненні схожих ситуацій - перед тим, як діяти, потрібно усвідомити, що відбувається.

«Якщо ви почули звук сирени, вам обов‘язково потрібно отримати інформацію, що далі робити, адже сирени ніколи не вмикаються без подальшого інформування населення. Сирена, яка звучить більше трьох хвилин, є знаком надзвичайної події, тому потрібно включити телевізор  або радіо для того, щоб почути, яка в такий момент іде трансляція. Якщо ви будете знаходитися на вулиці, де не буде доступу ні до телебачення, ні до радіо, то існує багатоканальний телефон на який вам слід задзвонити, щоб дізнатися що відбувається. Не раджу дзвонити на телефони чергових служб, адже при збільшеній кількості викликів лінія може бути переобтяженою.. Нагадаю, номер телефону для здійснення дзвінків при виникненні таких ситуацій: 0 800 600 491»,- наголосив Микола Сень.

Як повідомив начальник відділу з питань цивільного захисту і мобілізаційної роботи Оброшинської територіальної громади Ярослав Хом’як, завдяки фінансуванню програми «Безпечна Львівщина 2021-2025» залучили кошти обласної ради та місцевих громад. Тож на території громади, у Оброшино,  встановили сучасну систему оповіщення населення. У селах Ставчани та Конопниця підключать простіші системи, а для сіл Дібрівки, Підгайці та Пришляки обладнання буде розміщене на автомобілях для оповіщення населення.

«Місцеве населення ставиться до  новацій з цікавістю та позитивно налаштоване до подібних змін»,- зазначив Ярослав Хом‘як.

Начальник відділу зв’язку, оповіщення та інформаційного забезпечення департаменту з питань цивільного захисту Львівської ОДА Олег Хомич додав, що в мережах Телеграм та Мессенджер ведеться публічний канал «Оповіщення цивільного захисту».  Населення  інформують про наявність надзвичайних ситуацій та небезпечних подій, які мають місце на території області.

Інформація оновлюється щоденно, а  на офіційній сторінці у соціальній мережі Фейсбук її подають у скороченому варіанті. Окрім цього існує багатоканальний телефон, здійснення дзвінків на який є безкоштовним як для стаціонарних, так і мобільних телефонів. За номером: 0 800 600 491 можна отримати інформацію про загрози виникнення для населення надзвичайних чи небезпечних ситуацій. Мобільний додаток передбачає не тільки оповіщення населення про надзвичайні події, але і повний обсяг інформації про подолання наслідків та небезпеку для населення подібних подій. Цей мобільний додаток перебуває в стадії розробки дизайну та формуванні концепції і на даний момент перебуває у процесі розробки.

«Ми плануємо, що частину фінансування покриє програма «Безпечна Львівщина 2021-2025», а також будемо шукати грантодавців для реалізації такого додатку»,- заначив Олег Хомич.

Нагадаємо, що подібні перевірки систем централізованого оповіщення проводяться щорічно, а метою є інформування населення про можливі загрози і небезпеки природного та техногенного характеру.

На Львівщині встановили торік 43 системи оповіщення

Населення Львівщини закликали зберігати сьогодні спокій, коли гудітимуть електросирени

Військові формування та правоохоронні структури на Львівщині профінансують на 37 млн грн

У квітні 30 громад Львівщини матимуть своїх офіцерів поліції: так званих шерифів

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів