Напад Росії на Україну визначає майбутнє Європи

16:15 14 серпня 2022 р.

Фото до новини

Якби Німеччина відмовилася від України, це було б трагедією як для Німеччини, так і для України.

Про це пише "Economist", інформує Dailylviv.com, за матеріалом Української служби Польського радіо.

Тиранія путіна та його війна в Україні спричинили пробудження «сонного гіганта» Європи, Німеччини, яка тепер має змінити свою енергетичну, зовнішню та оборонну політику. Для Берліна це можливість, а для російського президента це може стати кошмаром, пише "Economist".

Партнерські відносини Німеччини з Росією та її залежність від російського газу були дезавуйовані війною в Україні. Виявилося не лише те, наскільки Берлін підданий енергетичному шантажу Кремля, а й те, що імпорт сировини з Росії є фінансуванням його військових операцій, – нагадує британський тижневик.

Однак вторгнення в Україну пробудило «сплячого гіганта» і може призвести до зміни політики Берліна, що призведе до того, що стане «особистим кошмаром» путіна.

«Добра новина полягає в тому, що виклики, які постали перед Німеччиною, можна подолати. Коли путін почав своє вторгнення, Німеччина імпортувала 55% свого газу з Росії. Песимісти попереджали, що якщо (російські) поставки зникнуть, німецькі заводи закриються, а німці "тремтітимуть від холоду на своїх кухнях", - пише тижневик.

Однак, незважаючи на скорочення імпорту газу з Росії, запаси газу на зиму в Німеччині зростають нормальними темпами. Промисловість оголосила, що може скоротити споживання газу набагато більше, ніж очікувалося. Німеччина перезапускає вугільні електростанції, інвестує у відновлювані джерела енергії та, ймовірно, продовжить роботу атомних електростанцій, – вважає Economist.

Канцлер Олаф Шольц анонсував збільшення витрат на оборону, більш реалістичну зовнішню політику та відхід від «пацифістського табу», допомогу Україні та ґрунтовний перегляд відносин з Китаєм. Також незабаром очікується презентація стратегії національної безпеки.

Тісні зв'язки Німеччини з Європою та США є ще однією перевагою Німеччини, яку можна використовувати в майбутньому, особливо тому, що більш надійна Німеччина буде дуже привабливою країною для інвесторів, пише тижневик.

Проте є ризик, що підтримка політики Шольца послабиться, коли витрати, пов’язані з війною та зростанням цін на енергоносії, змінять ставлення виборців, які поки що переважно підтримують позицію канцлера щодо Росії та України.

Однак, якби "Німеччина відмовилася від України, це було б трагедією як для Німеччини, так і для України. Це конфлікт, який визначає майбутнє континенту", підсумовує "Economist".

96 експертів розкритикували політику Німеччини та ЄС щодо Росії

Німеччина відновлює роботу 16 ТЕС на викопному паливі через брак газу

Росія подвоїла доходи від експорту енергоносіїв з початку вторгнення в Україну

 

Термінові та важливі повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram.

dailylviv.com

 

Останні новини