Критична інфраструктура ЄС і НАТО - під загрозою, - Анджей Дуда

14:51 7 жовтня 2022 р.

Фото до новини

Анджей Дуда вважає, що саботаж на газогоні Nord Stream є сигналом, що об'єктом атаки у майбутньому може стати вся система критичної інфраструктури країн НАТО та Заходу.

Про це інформує Польське радіо, пише Dailylviv.com.

Президент Анджей Дуда підкреслив, що Польща завжди вважала, що Nord Stream є проєктом, який порушує принципи солідарності ЄС і загрожує енергетичній безпеці Центральної Європи. Він попередив, що остання диверсія також є сигналом того, що під ударом може бути вся критична інфраструктура.

Президент Анджей Дуда під час інавгурації навчального року Економічного університету в Кракові нагадав про диверсію, яка призвела до витоку газу, а також про зупинку або повне знищення газопроводів Nord Stream 1 і Nord Stream 2:

«Польща завжди вважала, що Nord Stream — це проєкт, що порушує принципи солідарності Європейського Союзу та загрожує нашій енергетичній безпеці. Нашій - означає не тільки Польщі, нашій енергетичній безпеці Центральної Європи, нашої частини Європи, але теж усього ЄС. Цей проєкт мав сприяти російській гегемонії і як наслідок монополізації європейського газового ринку».

Президент наголосив, що цей саботаж є не лише чинником поглиблення енергетичної кризи в Європі та стрімкого зростання цін на газовому ринку:

«Але передусім це сигнал, що уся критична інфраструктура, що є однією з основ сучасного світу, може бути об’єктом атаки. Слушно, відчуваючи гордість від великого успіху побудови та нещодавнього запуску газогону Baltic Pipe, що збільшив енергетичну безпеку Польщі, мусимо сьогодні тим більше долучитися до дії країн НАТО та західного світу із захисту критичної інфраструктури».

Президент вважає, що диверсії на газопроводах означають, що Балтика стала полем протистояння між Росією та НАТО.

Європа буде готова до зими з 1 жовтня: російський газ замінить СПГ

Впав тиск у газогоні з росії в Німеччину

ЦРУ попереджало Німеччину про витік газу з Північного потоку за кілька тижнів до катастрофи

Nord Stream могли підірвати: газ з рф в Європу має тепер два шляхи - через Польщу або Україну

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів