ЦРУ попереджало Німеччину про витік газу з Північного потоку за кілька тижнів до катастрофи

14:42 28 вересня 2022 р.

Фото до новини

За даними німецької газети «Der Spiegel», розвідувальне агентство США ЦРУ повідомило Німеччину за кілька тижнів до витоку із газопроводів «Північний потік» і «Північний потік-2» про можливу атаку на газотранспортну інфраструктуру в Балтійському морі. Через інцидент газ подорожчав на 20%.

Про це інформує Польське радіо, пише Dailylviv.com

Уряд Німеччини відмовився коментувати цю інформацію.

Нагадуємо, що у вівторок, 27 вересня, з російських газопроводів «Північний потік» (газогін запущено, але без поставок сировини) і «Північний потік-2» (без сертифікації через напад Росії на Україну) почав витікати газ

За даними шведської геологічної служби, витік став можливим через вибухи в трьох точках інфраструктури. Данія, Німеччина та Польща підозрюють, що це могла бути диверсія. Норвегія привела служби в стан готовності, побоюючись, що подібні інциденти можуть статися також на її газотранспортній інфраструктурі.

Витік із газопроводів «Північний потік» і «Північний потік-2» стався в день запуску газопроводу «Baltic Pipe», який має з'єднати газотранспортні системи Данії та Польщі, завдяки чому газ із норвезького континентального шельфу зможе надходити до Польщі та зробить її більш незалежною від РФ. Це дало простір для припущень щодо навмисних дій Росії, які підтвердили б швидке зростання цін на газ на європейській біржі TTF у відповідь на запуск проєкту «Baltic Pipe». Під час свого піку торговельна ціна зросла майже на 30 євро за мегават-годину з приблизно 180 євро до 210 євро.

Російські пропагандисти звинувачують у витоку газу з «Північного потоку» і «Північного потоку-2» американців, цитуючи заяву президента США Джо Байдена перед нападом Росії на Україну, який запевняв, що якщо росіяни нападуть на українців, він знайде спосіб, щоб зупинити «Північний потік-2». Російські коментатори підозрюють, що до інциденту причетний американський флот, який у вересні діяв у Балтійському морі.

Три труби Nord Stream будуть назавжди непридатні для використання, - припущення Німеччини (відео)

Європа буде готова до зими з 1 жовтня: російський газ замінить СПГ

Nord Stream могли підірвати: газ з рф в Європу має тепер два шляхи - через Польщу або Україну

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів