Нафтогаз і PGNiG видобуватимуть газ біля українсько-польського кордону

15:28 30 березня 2021 р.

Нафтогаз і польська нафтогазова компанія PGNiG підписали меморандум про взаєморозуміння. Партнери спільно реалізовуватимуть низку проєктів, насамперед, у західному регіоні України, на кордоні з Польщею. Можлива співпраця на Берестянській ділянці, за якою Нафтогаз уклав угоду про розподіл продукції з урядом наприкінці 2020 року.

«Залучаючи міжнародних партнерів, ми пришвидшуємо темпи розкриття ресурсного потенціалу України. PGNiG – публічна компанія з високими стандартами, що відкрила низку великих родовищ в Європі. Зокрема, PGNiG має підтверджений успішний досвід відкриття родовищ і видобутку газу у Польщі – в регіоні, що межує з українською частиною Карпат. Водночас компанія має вдалі приклади розвитку газовидобувного бізнесу в інших країнах, включно з потужною присутністю у Норвегії. Я впевнений, ми зможемо досягти взаємовигідної синергії, що сприятиме реалізації стратегічної мети Нафтогазу – нарощуванню видобутку газу задля досягнення енергетичної незалежності України впродовж 10-ти років», – зазначив головний виконавчий директор Групи Нафтогаз Отто Ватерландер.

Про це повідомив Нафтогаз, пише Dailylviv

Першочерговий акцент Нафтогаз і PGNiG зроблять на вивченні можливостей для спільної розвідки нових площ у Західній Україні, що межують із польським кордоном. Зокрема, партнери допускають співпрацю на Берестянській ділянці, за якою Нафтогаз уклав угоду про розподіл продукції з урядом наприкінці 2020 року.

«Україна має найбільший ресурсний потенціал в Європі і, таким чином, є привабливою з точки зору нарощування потенціалу для таких компаній, як PGNiG. Ми особливо зацікавлені у розвитку видобутку газу в Західній Україні. Цей регіон межує з зоною нашої діяльності у Польщі, і наші дослідження свідчать про його перспективність. Нафтогаз багато років там працює й, безумовно, має значний досвід і володіє цінною геологічною інформацією. Ми раді нагоді спільної розробки нових родовищ Нафтогазу в цьому регіоні включно з розробкою Берестянської ділянки, за якою нещодавно було укладено угоду про розподіл продукції. Втім, нам також цікаві й інші можливості щодо розвідки та видобутку вуглеводнів і на інших ділянках неподалік кордону з Польщею. Така співпраця – це гарна можливість розвитку для обох компаній, а також для зміцнення енергетичної безпеки Східної Європи», – повідомив Роберт Перковський, віцепрезидент і головний виконавчий директор PGNiG SA.

Нагадаємо, що в межах стратегії розвитку ресурсної бази, затвердженої у 2020 році, Нафтогаз розпочав реалізацію стратегічних проєктів із нарощення ресурсної бази у межах Чорноморського шельфу, Юзівської площі, Карпатського регіону та нових ділянок, за якими було укладено угоди про розподіл продукції.

Про Нафтогаз

Група Нафтогаз – національна нафтогазова компанія України й один із найбільших гравців на газовому ринку Центральної та Східної Європи. Група займається розробкою та розвідкою нафтових і газових родовищ, бурінням свердловин, забезпечує транспортування та зберігання газу й нафти і постачання природного газу споживачам. У 2020 році Нафтогаз видобув 13,45 млрд м куб товарного газу, що становить 73% від загального об’єму газу, видобутого в Україні.

Про PGNiG

Група PGNiG є лідером на польському газовому ринку та налічує 25 000 співробітників по всьому світу. Група PGNiG працює у галузі розвідки та видобутку природного газу та сирої нафти, міжнародної торгівлі газом, продажу та розподілу газу та рідкого палива, а також виробництва тепла та електроенергії. Група PGNiG складається з понад 30 компаній, включаючи постачальників спеціалізованих геофізичних послуг, послуг із буріння та ремонту свердловин, що високо цінують на міжнародному ринку. Материнська компанія Групи, PGNiG SA, є однією з найбільших компаній, акції якої розміщено на Варшавській фондовій біржі.

У 19 компаній забрали в Україні права на газ і нафту та повідомили про це США, ЄС

Найдешевший і найдорожчий природний газ у квітні для населення (таблиця)

АМКУ порадив WOG, OKKO, SOCAR та іншим АЗС не завищувати ціни на пальне

dailylviv.com

До теми

16:32 27 травня 2022 р.

Працюючим пенсіонерам перерахують пенсії

Частиною четвертою статті 42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” передбачено щорічний перерахунок пенсії з 1 квітня особам, які після призначення (попереднього перерахунку) пенсії продовжували працювати та набули необхідний страховий стаж.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу