Нафтогаз і PGNiG видобуватимуть газ біля українсько-польського кордону
15:28 30 березня 2021 р.
Нафтогаз і польська нафтогазова компанія PGNiG підписали меморандум про взаєморозуміння. Партнери спільно реалізовуватимуть низку проєктів, насамперед, у західному регіоні України, на кордоні з Польщею. Можлива співпраця на Берестянській ділянці, за якою Нафтогаз уклав угоду про розподіл продукції з урядом наприкінці 2020 року.
«Залучаючи міжнародних партнерів, ми пришвидшуємо темпи розкриття ресурсного потенціалу України. PGNiG – публічна компанія з високими стандартами, що відкрила низку великих родовищ в Європі. Зокрема, PGNiG має підтверджений успішний досвід відкриття родовищ і видобутку газу у Польщі – в регіоні, що межує з українською частиною Карпат. Водночас компанія має вдалі приклади розвитку газовидобувного бізнесу в інших країнах, включно з потужною присутністю у Норвегії. Я впевнений, ми зможемо досягти взаємовигідної синергії, що сприятиме реалізації стратегічної мети Нафтогазу – нарощуванню видобутку газу задля досягнення енергетичної незалежності України впродовж 10-ти років», – зазначив головний виконавчий директор Групи Нафтогаз Отто Ватерландер.
Про це повідомив Нафтогаз, пише Dailylviv.
Першочерговий акцент Нафтогаз і PGNiG зроблять на вивченні можливостей для спільної розвідки нових площ у Західній Україні, що межують із польським кордоном. Зокрема, партнери допускають співпрацю на Берестянській ділянці, за якою Нафтогаз уклав угоду про розподіл продукції з урядом наприкінці 2020 року.
«Україна має найбільший ресурсний потенціал в Європі і, таким чином, є привабливою з точки зору нарощування потенціалу для таких компаній, як PGNiG. Ми особливо зацікавлені у розвитку видобутку газу в Західній Україні. Цей регіон межує з зоною нашої діяльності у Польщі, і наші дослідження свідчать про його перспективність. Нафтогаз багато років там працює й, безумовно, має значний досвід і володіє цінною геологічною інформацією. Ми раді нагоді спільної розробки нових родовищ Нафтогазу в цьому регіоні включно з розробкою Берестянської ділянки, за якою нещодавно було укладено угоду про розподіл продукції. Втім, нам також цікаві й інші можливості щодо розвідки та видобутку вуглеводнів і на інших ділянках неподалік кордону з Польщею. Така співпраця – це гарна можливість розвитку для обох компаній, а також для зміцнення енергетичної безпеки Східної Європи», – повідомив Роберт Перковський, віцепрезидент і головний виконавчий директор PGNiG SA.
Нагадаємо, що в межах стратегії розвитку ресурсної бази, затвердженої у 2020 році, Нафтогаз розпочав реалізацію стратегічних проєктів із нарощення ресурсної бази у межах Чорноморського шельфу, Юзівської площі, Карпатського регіону та нових ділянок, за якими було укладено угоди про розподіл продукції.
Про Нафтогаз
Група Нафтогаз – національна нафтогазова компанія України й один із найбільших гравців на газовому ринку Центральної та Східної Європи. Група займається розробкою та розвідкою нафтових і газових родовищ, бурінням свердловин, забезпечує транспортування та зберігання газу й нафти і постачання природного газу споживачам. У 2020 році Нафтогаз видобув 13,45 млрд м куб товарного газу, що становить 73% від загального об’єму газу, видобутого в Україні.
Про PGNiG
Група PGNiG є лідером на польському газовому ринку та налічує 25 000 співробітників по всьому світу. Група PGNiG працює у галузі розвідки та видобутку природного газу та сирої нафти, міжнародної торгівлі газом, продажу та розподілу газу та рідкого палива, а також виробництва тепла та електроенергії. Група PGNiG складається з понад 30 компаній, включаючи постачальників спеціалізованих геофізичних послуг, послуг із буріння та ремонту свердловин, що високо цінують на міжнародному ринку. Материнська компанія Групи, PGNiG SA, є однією з найбільших компаній, акції якої розміщено на Варшавській фондовій біржі.
У 19 компаній забрали в Україні права на газ і нафту та повідомили про це США, ЄС
Найдешевший і найдорожчий природний газ у квітні для населення (таблиця)
АМКУ порадив WOG, OKKO, SOCAR та іншим АЗС не завищувати ціни на пальне
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook