17:45 4 січня 2023 р.
Розробив цю методику відомий дитячий хірург, професор Вроцлавського медичного університету, президент асоціації дитячих хірургів Польщі Даріуш Патковський.
Про це інформує пресслужюа ЛОВА, пише Dailylviv.com.
Методика повністю відповідає повноцінній операції, яку роблять відкритим методом, але при цьому не порушується цілісність м'яких тканин.
Саме такою методикою володіють лікарі-хірурги із Клініки «Хіругія +» з центром малоінвазивної хірургії та реконструктивних операцій шлунково-кишкового тракту у дітей.
«Суть її полягає в тому, що тонка голка вводиться у ділянці біля грижі, а 3-ох міліметрова камера для візуалізації операції у складку пупка. Після видалення голки і камери на тілі залишається прокол як після звичайної ін’єкції. Тобто, зовсім немає травматизму», - пояснив лікар-хірург лікарні Микола Микита.
Вроджена пахова грижа у дітей – це одна з найчастіших патологій в хірургії. В одних вона проявляється одразу після народження, в інших у 5 років, в декого і після 10. Все залежить від розміру дефекту пахового каналу, тобто місця виникнення грижі. Проте, в будь-якому випадку, це хвилювання для батьків та неспокій дітей.
«У нас оперується багато маленьких пацієнтів з приводу пахової грижі. Ми пропонуємо батькам метод оперативного втручання через «голку», тобто без жодного розрізу під контролем відеокамери, що значно зменшує травмування під час операції», - розповів хірург.
Львівські лікарі зробили унікальну операцію: роз’єднали сечову та статеву системи
Львівські лікарі врятували недоношене немовля: історія породіллі з Київщини
Львівські лікарі пересадили нирку 4-річному хлопчику
Львівські лікарі врятували однорічну дівчинку з Харківщини з нейробластомою грудного відділу хребта
Львівські лікарі двотижневому хлопчику сформують штучний стравохід
У Львові трансплантували нирку дитині від неродинного донора
У Львові американський кардіохірург проперував триденну дитину з рідкісною патологією серця