Помер український політик, науковець, борець за незалежність України Володимир Пилипчук
22:01 22 січня 2025 р.
Володимир Пилипчук був одним з організаторів громадсько-політичної організації НРУ, членом економічної колегії та членом Великої Ради РУХу.
Повідомлення про це є на FB-сторінці Володимира Пилипчука, пише DailyLviv.com.
"Сьогодні, 22 січня 2025 року, на 76 році пішов з життя не просто український політик, науковець, державний та громадський діяч, а Людина з великої букви Пилипчук Володимир Мефодійович.
Борець за незалежність України, який посвятив більшість свого життя процвітанню України та українському народові, був серцем, душею та тілом до кінця разом з Україною.
Ми всі знали його як віддану своїй справі, справедливу та чесну людину, як вірного друга, як людину, до якої можна звернутися за порадою та за допомогою.
Для сім'ї він був прекрасним чоловіком, люблячим батьком та дідусем, який завжди дбав та піклувався про життя та здоров'я своїх дітей, внуків та інших рідних",- йдеться в повідомленні.
Прощання та поховання відбудуться в п'ятницю, 24 січня 2025 року, в місті Рівне на вул. Енергетиків, 33 (кладовище "Нове").
Довідка
У 1989 році Володимир Питипчук був одним з організаторів громадсько-політичної організації НРУ, був членом економічної колегії та членом Великої Ради РУХу, головою осередку РУХу в Українському інституті інженерів водного господарства, головою Рівненської обласної організації НРУ.
З РУХу не виходив. Після розпаду РУХу, на знак протесту проти дезінтеграції РУХу, і жодну з політичних партій (в тому числі партій- «друзок» РУХу) не вступив.
1990 — 1998 роки — народний депутат України I-го та II-го скликань.
Очолювана ним Комісія (за часів СРСР) організувала розробку дизайну гривні, розрахунок кількості грошових знаків в обороті та визначення структури номіналів, пошук потужностей з її виготовлення за кордоном. Ініціатор варіантів створення в Україні виробничих потужностей з виготовлення національної валюти.
У Верховній Раді першого скликання — співавтор та організатор розробки Комісією з питань економічної реформи і управління народним господарством 196 законопроектів, з яких прийнято Верховною Радою України — 114. Законопроектів, спрямованих на суверенізацію економіки України і її одночасну трансформацію на ринкові підвалини розвитку.
Комісією під керівництвом Пилипчука розроблено все антимонопольне законодавство, Закони про розвиток конкуренції, антидемпінгове та митне законодавство. Через комісію проходив підготовку до другого читання весь пакет приватизаційних законів, який був розроблений і поданий Кабінетом Міністрів України.
Розроблений Пилипчуком проєкт Закону України про приватизацію шляхом підписки на майно через єдину комп’ютерну мережу, що виключав ваучерну схему приватизації, втручання в процес приватизації і зловживань під час її проведення, не знайшов підтримки. За цим законом приватизація мала бути проведена швидко і завершитися в 1994 році. Верховною Радою України цей Закон був відхилений. В Україні була прийнята і реалізована модель приватизації, і відповідні Закони що були запропоновані Урядом.
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook