Львівські студенти вшанували «Революцію на граніті»

00:00 3 жовтня 2015 р.


Фото: unn.com.ua

На площі перед Національним університетом імені Івана Франка реконструювали наметове містечко.

2 жовтня на площі перед Національним університетом імені Івана Франка реконструювали наметове містечко часів «Революції на граніті». У рамках заходу для молоді заплановані цікаві події, серед яких фотовиставка, кінопокази, благодійний аукціон та бард вечір,. Координатор заходу, голова студентського братства Львівщини Борис Пошивак, розповів: «25 років тому такі ж студенти вийшли у ще страшніші часи, коли була потужна радянська система, КДБ та переслідування. Ми живемо в значно демократичніших умовах і для втілення змін маємо набагато більше можливостей». 

Захід «Революція на граніті – 25 років боротьби» на площі перед головним корпусом Львівського національного університету триватиме понад два тижні, з 2 до 17 жовтня Учасник «Революції на граніті» Ігор Коцюруба розповів: «У ті час революцію робити було набагато скрутніше. Тоді за синьо-жовтий стяг саджали в тюрму. Зараз жити вільніше. У сьогоднішнього студентства є завдання – розбудувати нинішню державу. Добре, що молодь згадує ті події, бо саме вони стали початком зародження України».

«Революція на граніті» (або «Студентська революція на граніті») – кампанія широкомасштабних акцій ненасильницької громадянської непокори, заздалегідь організована українською радянською молоддю, переважно студентами. Протести тривали з 2 по 17 жовтня 1990 року в Україні (тодішній УРСР). Стрижнем протестних подій було студентське голодування на площі Жовтневої революції у Києві(нинішньому Майдані Незалежності). Протести завершилися підписанням постанови Верховної Ради УРСР, яка гарантувала виконання вимог учасників протесту.

Про це повідомили 2 жовтня в інформаційній агенції «УНН».

dailylviv.com

До теми

19:53 28 лютого 2021 р.

Трагедія Гути Пеняцької має бути досліджена українськими і польськими науковцями

Минуло 77 років, відколи в часи Другої світової війни було знищене населення Гути Пеняцької на Львівщині, але історична пам'ять щодо цієї трагедії є різною по обидва боки кордону.

Рубрика: Історія

17:32 25 лютого 2021 р.

Депутати ЛМР відмовилися зберегти кам'яницю львівських меценатів Стеткевичів

Сесія ЛМР не підтримала ухвалу «Про розгляд електронної петиції «Збереження кам'яниці Стеткевича по вулиці Замарстинівській 213 і перетворення її на громадський простір (музей, народний дім)», яка зібрала необхідну кількість голосів мешканців Львова.

Рубрика: Історія

13:49 22 лютого 2021 р.

На Львівщині хочуть врятувати старовинну церкву у Кугаєві

Кугаївську дерев'яну церкву Богоявлення Господнього, яка є пам’яткою архітектури національного значення і збудована у 17 столітті, цьогоріч планують почати реставрувати за бюджетні гроші.

Рубрика: Історія

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу