Житлові квартали біля злітної смуги аеропорту: Львів хоче змінити законодавство

18:00 20 серпня 2021 р.

Використання та планування територій на межі міжнародного аеропорту «Львів» і територіальних громад обговорили члени комісії з питань розвитку місцевого самоврядування з представниками адміністрації аеропорту, органів самоврядування Львова, Сокільників, Солонки, Зимної Води, працівниками департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА.

Про це Dailylviv.com повідомили у Львівській облраді.

Приаеродромна територія обмежена регламентованими розмірами, на ній діють спеціальні вимоги щодо розташування об’єктів, висота будівель контролюється з урахуванням умов безпеки, можливостей для маневрування під час зльоту, або посадки повітряних суден.

Ці вимоги спричиняють певні незручності та непорозуміння для мешканців територіальних громад. Тому члени профільної  комісії обласної ради ініціювали спільну нараду з метою почути думки та пропозиції територіальних громад.

Адміністрація аеропорту закликає громадян не забудовувати територію, дотримуватися обмежень при розробленні та затвердженні містобудівної документації, адже потужності аеропорту стрімко збульшуються, збільшується гранична висота заходу на посадку габаритних суден, у майбутньому планується спорудження великого вантажного терміналу.

Водночас представники місцевих рад сусідніх з аеропортом населених пунктів наголошують на проблемах, які виникають у власників земельних ділянок під час отримання дозволів та погоджень на будівництво.

Голова комісії з питань розвитку місцевого самоврядування Володимир Кирилич наголосив на важливості прямої комунікації між громадами та адміністрацією аеропорту в процесі формування планів розвитку територій.

«Сусідство житлових кварталів з злітною смугою порушує багато питань, починаючи від безпеки до просторового планування. Наше завдання допомогти громадам, мешканці яких зазнають впливу від діяльності аеропорту. Необхідно забезпечити шумоізоляцію приаеродромної території. Але перш за все варто привести у відповідність законодавство, передбачити безпекові заходи у державних програмах. Схожі питання виникатимуть не лише у Львові, а по всій країні, адже повітряне сполучення стає все популярнішим», - зазначив Володимир Кирилич.

Члени комісії доручили департаментові архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА, спільно з юристами, підготувати пропозиції змін до законодавства й державних програм, щодо питань безпеки та розробки конкретних норм і вимог планування територій навколо аеропортів. Ці пропозиції депутати Львівської обласної ради планують скерувати до центральних органів влади.

Львівський аеропорт увійшов у ТОП-3 в Україні

Міжнародний аеропорт Львів хочуть приватизувати, - нардеп

Аеропорт Львова залетить у концесію у 2022 році


 

 

dailylviv.com

До теми

14:54 25 жовтня 2021 р.

IT-компанія зі Львова отримала американську нагороду за інновації в боротьбі з COVID-19

SoftServe отримав срібло Globee 6th Annual 2021 Business Excellence Awards за технологічні рішення, розроблені компанією для застосування в час пандемії. До них належать: вимірювання показників стану здоров’я з допомогою веб-камер, прорахунок кількості людей в приміщенні з допомогою спеціальних сенсорів та спосіб покращити соціальну взаємодію у віртуальному світі.

Рубрика: Економіка

11:09 25 жовтня 2021 р.

Новий сезон: після саудитів Львівщина готується до туристів з Бахрейну

Управління туризму та курортів Львівської ОДА спільно із курортними громадами організувало промоційний тур для одного з керівників туристичної компанії «Traveller Gate» із Королівства Бахрейн.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Притулок для тварин у Львові: хто гальмує

Рубрика: Ситуації і пригоди

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу