У Львові беруться оцифрувати всю ЛМТГ до 2025 року

13:58 25 лютого 2021 р.

Сьогодні, 24 лютого, на засіданні сесії Львівської міської ради прийняли ухвалу «Про затвердження програми цифрового перетворення Львівської міської територіальної громади на 2021−2025 рр».

Метою впровадження Програми є досягнення світових стандартів надання адміністративних та комунальних послуг, відкритості та доступності влади, ефективності управління господарством громади, з використанням інформаційних технологій у всіх сферах життєдіяльності.

Про це повідомила преслужба Львівської міської ради, пише DailyLviv.

«Розвиток електронного урядування, впровадження різних інструментів електронної демократії, а також технологій «розумного міста» у різних сферах життя є важливою складовою у розвитку сучасного європейського міста. Щороку мешканці все більше віддають перевагу використанню інформаційних комп’ютерних технологій у повсякденних практиках, сфері отримання послуг, для скерування звернень до муніципалітету, ознайомлення з роботою органів влади, повідомлень про виявлення аварійних ситуацій тощо. Зокрема, приблизно 20% львів'ян надсилають інформацію про споживання комунальних послуг онлайн, 54% мешканців сплачують за комунальні послуги онлайн або за допомогою платіжних терміналів, а 26% оплачують проїзд у громадському транспорті за допомогою безконтактних способів оплати.

Реалізація програми цифрового перетворення м. Львова з 2016 забезпечила значні результати у сфері електронного урядування та впровадження технологій «розумного міста». За останні роки впроваджено низку елементів електронного урядування, спрямованих на спрощення доступу мешканців до різноманітної інформації, встановлення прозорості та відкритості органів місцевого самоврядування, а також можливість контактувати з посадовцями через мережу інтернет", — зазначають в управлінні ІТ.

Електронне урядування забезпечує нові форми комунікації між громадянами, бізнесом та владою, безперешкодний доступ до публічної інформації сприяє участі громадян у процесах управління містом чи громадою, покращенню якості надання послуг населенню та наближенню їх до вимог мешканців.

З кожним роком формуються та, постійно оновлюючись і розширюючись, розвиваються технологічні сервіси муніципалітету, які на сьогодні охоплюють:

— офіційний сайт Львівської міської ради, електронні сервіси Гарячої лінії міста (веб-сайт та мобільний додаток) та інші веб-ресурси, впроваджені для інформування громадян про роботу виконавчих органів влади, доступу до адміністративних послуг та інших важливих муніципальних функцій, взаємодії мешканців з владою;

— сучасну систему електронного документообігу у муніципалітеті;

— електронні сервіси, які спрощують та пришвидшують систему комунікації між органами місцевої влади та мешканцями, роблять процеси відкритими та прозорими. Серед них, портал «Особистий кабінет мешканця», функціонал якого дозволяє замовляти адміністративні послуги у режимі онлайн;

— екосистема порталів та сервісів «Відкриті дані Львова», яка охоплює в себе Портал відкритих даних Львова, сайт «Панель міста», Геопортал Львова та чатбот Сity Helper Bot, які забезпечують доступ громадян до публічної інформації у різних зручних форматах;

— реєстр територіальної громади міста як основний ресурс, за допомогою якого реалізуються всі послуги, пов’язані з реєстрацією місця проживання населення;

— електронні сервіси для відстеження руху транспорту, які стали невід'ємними інструментами для пасажирів громадського транспорту, а також щораз популярнішим серед мешканців є електронний спосіб оплати проїзду у громадському транспорті, котрий реалізований за допомогою різних аплікацій та на завершальній стадії впровадження повноцінної автоматизованої системи оплати проїзду у громадському транспорті (електронний квиток);

— система муніципального відеоспостереження, яка щороку охоплює все більшу територію міста, використовуючи системи розпізнавання обличчя та номерних знаків автомобілів, та є невід'ємною складовою забезпечення громадського порядку у місті.

У Львові гаджети Apple одержали мобільний додаток до «Гарячої лінії міста»

Авіарух у Львові взяли під посилений контроль і відеоспостереження

Вступник до вишу наступного року з кваліфікованим електронним підписом уникне черг, але не подасть більше 30 заяв

dailylviv.com

До теми

14:08 16 квітня 2021 р.

В Україні присуджено науковий ступінь доктора філософії 370 особам

Удосконалено процес атестації кадрів на здобуття ступеня доктора філософії. Заклади вищої освіти, наукові установи повинні забезпечити трансляцію атестації здобувачів ступеня доктора філософії в режимі реального часу на своїх офіційних веб-сайтах.

Рубрика: Наука і техніка

09:46 8 квітня 2021 р.

У садочках Львівської МТГ обіцяють відкрити групи ще для 700 дітей: де і скільки

Цього року мерія планує здійснювати ремонтні роботи у 8 дитячих садочках. Такі роботи дозволять відкрити ще 28 додаткових груп у закладах дошкільної освіти міста у 2021 році.

Рубрика: Наука і техніка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу