Замість автостоянки біля Стрийського ринку буде офісний комплекс заввишки 21,6 метра

12:45 8 листопада 2021 р.

Фото до новини

Львівський окружний адміністративний суд зупинив дію припису Міністерства культури про заборону будівництва офісного центру біля Стрийського ринку. Колись тут планували облаштування перехоплювальної автомобільної стоянки.

Про це розповіли Наші гроші.Львів, пише Dailylviv.com. 

У такий спосіб суддя Зіновій Гавдик забезпечив позов компанії ТОВ «Меґа-Тех», поки не з’ясується законність припису. Він погодився, що зупинення будівництва вплине на компанію негативно. Наприклад, фірма не зможе вчасно здати будівлю в експлуатацію і цим порушить зобов’язання перед інвесторами та покупцями. Також забудовникові потрібно завершити певні роботи до початку зими, щоб будівля не почала руйнуватися.

Припис про припинення будівельних робіт винесли всередині жовтня цього року. Земельна ділянка розташована в межах історичного ареалу Львова, тому для її будівництва потрібні дозволи від Міністерства культури та інформаційної політики України.

Торгово-офісний центр зводять на вул. Волоській, 1 навпроти Стрийського ринку. Згідно з генеральним планом Львова, тут планували перехоплювальну автомобільну стоянку системи «Park and Ride» («Паркуй і доїжджай громадським транспортом»).

Тепер замість парковки тут буде будівля висотою 21,6 метра з дворівневим підземним паркінгом. Офісний комплекс розрахований орієнтовно на 700 робочих місць, на першому поверсі будуть комерційні приміщення. На території забудови планують облаштувати громадський простір.

Містобудівні умови та обмеження на це будівництво виконавчий комітет погодив компаніям ПП «Мега-Тех» і ТОВ «Галпроектмонтаж» в серпні 2019 року. Через це питання на засіданні виникли суперечки. Представниця ГО «Народна дія Львів» Анна Біликівська виступила проти будівництва, тому що, на її думку, втручатися в історичний ареал без певних дозволів не можна. На її слова міський голова Львова Андрій Садовий запропонував відправити активістів до Лондона − «щоб люди подивилися, як подібну проблематику вирішують в одній з найбільших світових столиць». А забудовникам мер запропонував зробити громадський простір та дорогу біля Меморіального музею Станіслава Людкевича.

Кінцевими бенефіціарами фірми «Меґа-Тех» є Ярослава Вітик, Андрій Криницький та Андрій Угрин. Інша компанія «Галпроектмонтаж» належить львів’янці Олександрі Мураві.

Троє із цих власників - Андрій Криницький, Андрій Угрин та Олександра Мурава - також володіють будівельною компанією ТОВ «Аурум Сіті». Під логотипом «Auroom» зводять житлові комплекси, наприклад «Auroom Forest» у Винниках, «Auroom Sunrise», «Auroom Sunrise 2», «Auroom City» та «Auroom Tower» у Львові.

Три секції багатоповерхівок збудують на місці паркінгу у Львові. Генплан і мешканці - проти

Вісім висотних будинків - замість автостоянки на вулиці Щирецькій: виконком дав добро

Виконком Львівської міськради дозволяє будувати із зауваженнями, які не оприлюднюють

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів