Україна друга у світі за площею земель, контрольованих іноземними інвесторами

20:46 9 жовтня 2021 р.

Фото до новини

Такими є результати аналітичного звіту «Підбиття підсумків глобальної „земельної лихоманки“ — незначні вигоди, суттєві ризики для людей та довкілля», опублікованого міжнародною ініціативою Land Matrix.

Про це інформує Екодія, пише Dailylviv.com.

Понад 3,3 млн гектарів землі сільськогосподарського призначення в Україні підконтрольні міжнародним інвесторам. За цим показником Україну випередила лише Індонезія, де під їх контролем зосереджено понад 3,6 млн гектарів. Також до п’ятірки лідерів рейтингу увійшли Росія, Бразилія та Папуа-Нова Гвінея.

Така кількість сільськогосподарської землі, що контролюють «великі гравці» світового аграрного ринку, становить суттєві загрози для екологічної безпеки країни, а також може призвести до значної економічної шкоди.

«Зазвичай вони ведуть інтенсивне сільське господарство, яке має негативні наслідки для довкілля. Йдеться про забруднення води, ґрунтів та зменшення біорізноманіття. Концентрація земель може призвести до масштабної деградації ґрунтів, якщо не почати змінювати підходи до сільськогосподарської практики вже зараз та посилювати екоконтроль за агровиробниками», — вважає керівник відділу екологізації промисловості ГО "Екодія" Михайло Амосов.

Паї на Львівщині дорожчі, ніж в середньому в Україні

Коли продавати земельний пай чи залишити його дітям-внукам, - поради експерта

Ринок землі буде активним аж у 2022 році, а не з 1 липня 2021-го

Власники землі втрачають 13-15 тисяч гривень за пай на рік,- експерт

Оренда землі на Львівщині подорожчала у понад 4,5 раза

 

 

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів