Не поспішають з продажами: за півтора місяці на Львівщині купили 63 га землі

12:00 12 серпня 2021 р.

Фото до новини

На території Львівської області, з моменту скасування мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення з 1 липня поточного року, станом на 10 серпня, продано 102 ділянки, площею 62,7 га, - зазначають в департаменті агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації.

Про це інформує пресслужба ЛОДА, пише Dailylviv.com.

Загальна площа сільськогосподарської землі на Львівщині оцінюється на рівні 1240,0 тис. га.

За даними Міністерства аграрної політики та продовольства, на території України уклали 5552 угоди в межах ринку землі. Подали заяви для отримання доступу до Державного земельного кадастру 4608 нотаріуси. Всього заяв – 5167, із них погоджено 4510, в черзі на розгляд – 61, відмову отримали 596. Нотаріуси з Державним земельним кадастром працюють у штатному режимі.

«Як ми і прогнозували, пропозиція земельних ділянок після скасування мораторію не буде масовою, адже люди розуміють, що не варто поспішати із продажами земель на етапі формування ринкової ціни на них. Крім того, законом встановлене важливе обмеження, а саме, до 1 січня 2030 року ціна продажу земельних ділянок сільськогосподарського призначення, виділених в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв), не може бути меншою за їх нормативну грошову оцінку. Це захистило ринок від падіння ціни після відкриття ринку», - зазначила директор департаменту Тетяна Гетьман.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів