Паї на Львівщині дорожчі, ніж в середньому в Україні

14:39 5 жовтня 2021 р.

Фото до новини

У Львівській області, з моменту запровадження ринкового обігу земель сільськогосподарського призначення, з 1 липня поточного року, продали 128 земельних часток (паїв), площею 135,5 га, що складає менш як 1% від площі проданих в Україні.

Інформують у департаменті агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації, пише Dailylviv.com.

Проте, середня вартість 1 гектару паю на Львівщині на 20% вища від середнього показника в Україні та становить 61,6 тис грн. Однак, при розрахунку не враховано цивільно-правові угоди, інформація про які надійшла до Держгеокадастру без зазначення вартості.

Нагадаємо, що до 1 липня існувала заборона на відчуження лише земельних ділянок, які перебувають у приватній власності та віднесені до земель для ведення товарного сільськогосподарського виробництва - земельних часток (паїв).

В цілому в Україні, з моменту впровадження ринку землі, відчужено більш як 25 тисяч ділянок на площу понад 62 тис га за цивільно-правовими угодами як: купівля-продаж, міна, дарування, довічне утримання.

Мова йде про усі земельні ділянки сільськогосподарського призначення приватної власності для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, особистого селянського господарства, індивідуального садівництва тощо.

«Законом встановлене важливе обмеження, а саме, до 1 січня 2030 року ціна продажу земельних ділянок сільськогосподарського призначення, виділених в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв), не може бути меншою за їх нормативну грошову оцінку. Середня НГО ріллі області становить 21,5 тис грн. Про те, як ми бачимо, фактична ціна продажу є більшою як в 2,8 рази. Як і прогнозували, пропозиція земельних ділянок після скасування мораторію не буде масовою, адже люди розуміють, що не варто поспішати із продажем земель на етапі формування ринкової ціни на них», - зазначила директор департаменту Тетяна Гетьман.

Коли продавати земельний пай чи залишити його дітям-внукам, - поради експерта

Ринок землі буде активним аж у 2022 році, а не з 1 липня 2021-го

Власники землі втрачають 13-15 тисяч гривень за пай на рік,- експерт

Оренда землі на Львівщині подорожчала у понад 4,5 раза 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів