У Польщі назвали кількість українських працівників, які сплачують внески до пенсійного фонду

12:54 7 червня 2022 р.

Фото до новини

Українці у Польщі, котрі сподівалися на швидке припинення конфлікту й не влаштовувалися на роботу, тепер посилено шукають місце праці.

Іноземці, які працюють у Польщі, сприяють розвитку економіки та частково заповнюють кадровий дефіцит у багатьох галузях, зазначила міністерка сім’ї та соціальної політики Марлєна Мальонґ. Про це повідомила Українська служба Польського радіо, пише Dailylviv.com.

Як додала очільниця відомства, роботодавці все частіше укладають з ними довгострокові контракти.

Майже мільйон іноземців, які працюють у Польщі, зареєстровані у пенсійному фонді. На кінець травня застраховано 991 тис. працівників з-за кордону – це на 194 тис. більше, ніж рік тому.

Міністерка зазначила, що в групі працевлаштованих іноземців переважають працівники з України. Наприкінці минулого місяця майже 715 тис. українських працівників сплачували внески до фонду – це на 128 тис. більше ніж рік тому.

Марлєна Мальонґ наголосила, що ситуація в найближчі місяці багато в чому буде залежати від інтенсивності бойових дій і агресії Росії проти України.

«Треба враховувати як масові виїзди громадян України з Польщі з метою відбудови своєї країни, так і посилений пошук роботи українцями, які залишаються в Польщі, котрі сподівалися на швидке припинення конфлікту й не влаштовувалися на роботу. Тому ми постійно дуже уважно стежимо за ситуацією на ринку, працюємо й аналізуємо дані, які вказують на можливі тенденції в майбутньому», – підкреслила Марлєна Мальонґ.

За словами очільниці міністерства, інформація про зниження рівня безробіття є оптимістичною. За підрахунками Міністерства сім’ї та соціальної політики Польщі, рівень безробіття на кінець травня становив 5,1%, тобто він зменшився на 0,1% порівняно з квітнем.

Водночас міністерка зазначила, що кількість зареєстрованих вакансій зростає – на кінець травня у бюро зайнятості було зареєстровано майже 87 тис. робочих місць.

У січні 2022 року у Польщі офіційно працюватиме мільйон українців

Польща повідомила, скільком українцям ще може запропонувати роботу

Польські роботодавці не звільняють українських робітників, які поїхали захищати Батьківщину

Найбільше українців у Польщі взяла на роботу торговельна мережа Biedronka

Українських заробітчан змусять платити податки: кому, скільки і як доведеться віддати

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів