У січні 2022 року у Польщі офіційно працюватиме мільйон українців

14:10 21 грудня 2021 р.

Фото до новини

За рік кількість вакансій у Польщі виросла на 68,5% за даними Головного статистичного управління Польщі.

Про це повідомляє аналітичний центр агенції з міжнародного працевлаштування Gremi Personal з посиланням на дані Головного статистичного управління Польщі (GUS), пише Dailylviv.com. Тільки в третьому кварталі 2021 року з’явилося понад 132 тисячі нових робочих місць.  На одне ліквідоване припадає більше двох новостворених місць праці. 

Найбільша кількість робочих місць у переробній промисловості – майже чверть (34,3 тис.) Працівники потрібні в будівельну галузь (22,5 тис), торгівлю та ремонт автотранспортних засобів (19,3 тис.) 

За рік втричі збільшилася кількість вакансій у готельній сфері та гастрономії і у 7 разів  більше створили нових робочих місць у цих галузях. Значно зросла кількість робочих місць у інформаційній та комунікаційних сферах, де за рік стало на 154,1% більше вакансій і на 244,1% новостворених робочих місць.  

Найчастіше на роботу шукали спеціалістів. Майже на 90% зросла кількість вакансій операторів виробничих ліній та монтажників (26,8 тис. вакансії). Також Польщі потрібні 34,4 тис. промислових робітників (збільшення на 60% порівняно з минулим роком).

Польська промисловість стрімко відновлюється і росте. За даними Головного статистичного управління (GUS) промислове виробництво в листопаді зросло на понад 15% порівняно з минулим роком і на 5,3% порівняно з жовтнем. В основному це сталося через потужний розвиток промислової переробки (збільшення на 13% за рік) завдяки відновленню ланцюгу поставок і доступності комплектуючих з Азії восени. Крім цього, ріст внутрішнього попиту у Польщі вплинув на підйом внутрішнього виробництва – значно зросло виробництво одягу (на 10,1%) та харчових продуктів (10,8%).

«Цієї осені в Польщі гостро відчули брак працівників. Українці частково заповнили робочі місця, але Польща і надалі потребує робочої сили з України. Розвиток польської економіки неможливий без українських працівників. Тому з нового року польський уряд спрощує легалізацію проживання та працевлаштування для іноземців. Це має допомогти утримати українських трудових мігрантів в Польщі», - стверджує генеральний директор агенції з міжнародного працевлаштування Gremi Personal Томаш Богдевич. 

За даними Фонду соціального страхування, у Польщі працює 918 тис. українців, а в січні їх може бути 1 млн. Понад 300 тис. українців мають тимчасовий вид на проживання.

Трудові мігранти збільшили перекази грошей в Україну з Польщі

Українських заробітчан змусять платити податки: кому, скільки і як доведеться віддати

Україна штучно намагається стримати трудову міграцію

Головний актив України за тридцять років - трудові мігранти, - експерт

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів