Польща заохочує українців до роботи і проживання

14:37 26 листопада 2021 р.

Фото до новини

Сейм Республіки Польща додатково схвалив зміни, що спрощують легалізацію перебування іноземців у країні. Найважливішими змінами є продовження із 6 до 24 місяців терміну, на який може доручатися робота на підставі відповідних заяв, а також скасування 6-місячної перерви між наступними заявами.

Щороку та навіть щомісяця збільшується відсоток компаній у Польщі, котрі наймають іноземців та легальних мігрантів, що шукають у країні над Віслою працю, пише «Gazeta Polska Codziennie». Робити їм це легко, позаяк число вакансій у Польщі щораз більше. Сейм додатково схвалив зміни, що спрощують легалізацію перебування іноземців у країні. Про це повідомила Українська служба Польського радіо, пише Dailylviv.com.

За даними Головного управління статистики (GUS), на кінець першого кварталу 2021 року число вільних вакансій у Польщі склала понад 110 тис., тобто аж на понад 30 відсотків більше, ніж наприкінці 2020 року. У Польщі нині не вистачає приблизно 50 тис. програмістів, а 30-60 відсотків будівельних фірм має клопоти із пошуком кваліфікованих працівників. Не ліпшою є ситуація у виробництві, торгівлі та логістиці.

У зв’язку із браком вітчизняної робочої сили, у Польщі протягом попередніх кварталів зріс відсоток фірм, котрі наймають іноземців. За даними GUS, у жовтні число зареєстрованих та застрахованих іноземців у Польщі склало майже 872 тисячі і збільшилася проти вересня на понад 25 відсотків. Додатково, за даними Міністерства родини та соціальної політики, тільки у липні та серпні іноземцям видали понад 83 тисячі дозволів на роботу, тобто на майже 25 тис. більше, ніж за аналогічний період минулого року. Понад 65 відсотків з них видані громадянам України. Утім, за словами експертів, це все ще крапля у морі.

Як пише видання, Сейм Польщі схвалив зміни, що мають поліпшити легалізацію перебування іноземців у Польщі. Серед іншого, нові положення мають значно скоротити час очікування на документи та дозволять воєводським управління заощаджувати приблизно 80 відсотків часу, призначеного нині на видачу дозволів для працівників із України, Білорусі, Молдови, Грузії, Вірменії та Росії, котрі у Польщі можуть легально працювати на підставі заяв про доручення праці іноземцям.

Найважливішими змінами є продовження із 6 до 24 місяців терміну, на який може доручатися робота на підставі відповідних заяв, а також скасування 6-місячної перерви між наступними заявами.

За словами експертів, це може заохотити працівників з України приїжджати та залишатися у Польщі. Утім, як додають вони, польський ринок мусить більше відкритися на робочу силу з інших частин світу.

Трудові мігранти збільшили перекази грошей в Україну з Польщі

Українських заробітчан змусять платити податки: кому, скільки і як доведеться віддати

Україна штучно намагається стримати трудову міграцію

Головний актив України за тридцять років - трудові мігранти, - експерт

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів