Половина українських мігрантів у Польщі має вищу освіту, але розумову працю виконує тільки 5%

19:58 19 липня 2021 р.

71% українців виконують у Польщі працю нижче своїх компетенцій.

«Якщо серед поляків дорослого віку тільки четверо на десять має вищу освіту, то серед мігрантів освічених є понад 60%», - пише «Rzeczpospolita». Видання пише, що майже 68% іноземців, котрі приїжджають до Польщі в пошуках праці, можуть похвалитися дипломом вищого навчального закладу. «Це рекорд серед країн Європейського Союзу, де відсоток іммігрантів з вищою освітою складає 36%», - додає видання, посилаючись на дані європейського статистичного офісу Євростат.

Про це повідомила Українська служба Польського радіо, пише Dailylviv

У Польщі на високих менеджерських посадах працюють переважно громадяни ЄС. «Дещо інакше ситуація виглядає з мігрантами з-поза кордонів Європейського Союзу, - читаємо. - У цій групі домінують працівники з України та Білорусі, а майже шестеро на десять має вищу освіту». Вищим відсотком добре освічених мігрантів можуть похвалитися тільки Румунія (майже 73%) та Ірландія (65%).

Як пише видання, це можна назвати успіхом у приваблюванні добре освічених талантів з-за кордону, але найновіші дані Верховної палати контролю показують дещо іншу картину. Згідно з останніми дослідженнями, хоча половина українських мігрантів може похвалитися вищою освітою, то розумову працю виконує тільки 5% з них, натомість 71% українців виконують у Польщі працю нижче своїх компетенцій.

«Польща не використовує потенціал іноземців з вищою освітою, оскільки потреби польського ринку праці є дещо іншими, - говорить газеті Марцін Колодзєчик, директор рекрутингової компанії EWL Group. - У Польщі бракує передусім некваліфікованих працівників, а також таких фахівців, як слюсарі. Тому іноземців, котрі мають нетехнічну освіту, вищу освіту, часто змушені працювати нижче своїх кваліфікацій. Але вони заробляють у кілька разів більше, ніж якби працювали згідно зі своєю освітою в Україні».

Голова компанії Personel Service Кшиштоф Інґльот додає, що українці працюють у Польщі в секторах та на посадах таких, які займають поляки у Великій Британії: «Вони виконують працю, яку не хочуть виконувати громадяни цієї держави. Іммігранти часто навіть не признають до того, що мають диплом вищого навчального закладу». Інґльот додає, що в кращій ситуації іноземці з освітою в галузі ІТ, на яку в Польщі є великий попит.

Польща запроваджує з 17 липня нову вимогу для мандрівників

Генконсульство України у Вроцлаві: коли відкриють

dailylviv.com

До теми

10:24 27 липня 2021 р.

Славське заплатить киянину Сергію Конюшку 349 тис грн за свято, яке буде 22 серпня

Славська селищна рада віддасть 349 тис. грн приватному підприємцю Сергієві Конюшку за організацію спортивно-розважального свята. На торгах він позмагався із секретарем власної спортивної федерації Тетяною Потапчук.

Рубрика: Економіка

12:49 26 липня 2021 р.

Чотири об’єкти, три - у Львові, один - в районі, запропонували на Велику реставрацію

Розпочався другий відбір проєктів у межах програми «Велика реставрація». Відтак, Львівська область запропонувала чотири об’єкти. Йдеться про пам’ятки, які перебувають у комунальній власності.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Всеукраїнський автомотопробіг колишніх наркозалежних “Шлях незалежних”. Заходи у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

100-річчя відкриття офісу ПЗУ (PZU) у Львові

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу