Польща повідомила, скільком українцям ще може запропонувати роботу

12:39 21 лютого 2022 р.

Фото до новини

За словами Марлєни Мальонґ, польський ринок праці спроможний прийняти ще дуже велику кількість працівників з України.

Про це інформує Польське радіо, пише Dailylviv.com.

«Безробіття в Польщі низьке, і, враховуючи напружену ситуацію за нашим східним кордоном, наш ринок праці здатний прийняти ще велику кількість людей з України», - сказала польському інформаційному агентству PAP міністр родини та соціальної політики Марлєна Мальонґ.

Очільниця Міністерства праці, родини та соціальної політики в інтерв'ю PAP зазначила, що громадяни України вже багато років приїжджають до Польщі в пошуках роботи. Вона повідомила, що в країні нині може бути працевлаштований навіть приблизно мільйон українців. Протягом року, як додала вона, їх стає усе більше, оскільки значна частина міграції з України є сезонною та циркулюючою.

«Наш ринок праці щороку приймає дуже велику кількість громадян з України. Ми бачимо, що безробіття в Польщі низьке, тому у нас постійно відкритий ринок для працівників. Також дуже висока здатність приймати працівників з України», - сказала міністр Мальонґ.

Вона нагадала, що вже раніше були змінені правила, які подовжують можливість безперервної праці в Польщі для громадян України з півроку до двох років. За новими правилами також не буде періоду вимушеної перерви, під час якого громадянам України не можна буде довіряти роботу за спрощеною процедурою.

«Продовження періоду праці за декларацією (про доручення виконання роботи іноземцю) означає, що буде видаватися менше документів, тож органи, які легалізують роботу іноземців, будуть менш обтяжені. Тому дозволи на роботу будуть видавати швидше. Враховуючи напружену ситуацію за нашим східним кордоном, польський ринок праці може прийняти ще велику кількість людей з України», - зазначила міністр родини.

Вона наголосила, що українці охоче приїжджають до Польщі, оселяються цій країні і все частіше привозять сюди свої родини.

Водночас міністр запевнила, що Польща також готова прийняти біженців у разі погіршення ситуації в Україні. Вона вказала, що в повітових центрах підтримки родини впроваджуються інтеграційні програми, спрямовані, зокрема, на допомогу іноземцям у пошуку роботи, а також у співпраці з повітовими управліннями праці.

Марлєна Мальонґ теж послалася на дані Управління соціального страхування (ZUS), які показують, що в Польщі працює понад 620 тисяч громадян України. «У свою чергу, неофіційні дані говорять про те, що їх може бути близько мільйона, серед іншого тому, що не всі контракти підлягають сплачуванню внесків в Польщі», - додала міністр.

Як зазначила вона, кількість дозволів та декларацій, які видаються громадянам України щорічно, складає приблизно 2 мільйони, але слід пам’ятати, що вони часто видаються на короткий термін, і такий іноземець може мати кілька таких документів протягом року.

Міністр зазначила, що українці найчастіше працюють у будівельній та промисловій сферах. «Останнім часом все більше жінок з України також приїжджають доглядати за людьми похилого віку», – додала Мальонґ.

Вона повідомила, що міністерство також працює над підготовкою нового закону про працевлаштування іноземців, який буде відокремлений від чинного закону про сприяння зайнятості та інститути ринку праці. «Ми хочемо запровадити певні зручності для іноземців, які хочуть працювати в Польщі. Зараз проект знаходиться на підготовчій стадії. Ми хочемо, щоб зміни набули чинності наприкінці 2022 і на початку 2023 років», - заявила очільниця Міністерства праці, родини та соціальної політики.

Трудові мігранти збільшили перекази грошей в Україну з Польщі

Українських заробітчан змусять платити податки: кому, скільки і як доведеться віддати

Україна штучно намагається стримати трудову міграцію

Головний актив України за тридцять років - трудові мігранти, - експерт

Польща рекомендує своїм громадянам покинути окремі регіони України

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів