Три етапи відновлення України від воєнних руйнувань: чиїм коштом

08:35 15 вересня 2022 р.

Фото до новини

Довгострокове відновлення розпочнеться на наступний день після перемоги України і завершення бойових дій.

Світовий банк і Уряд України представили звіт про руйнування, завдані російськими військами, і верифікована сума, що необхідна для відновлення України, вже складає 349 млрд доларів. 

Про це розповів Денис Шмигаль під час прес-конференції з українськими журналістами в Києві, інформує Урядовий портал, пише Dailylviv.com.

Прем’єр-міністр зазначив, що відбудова нашої держави поділена на кілька основних етапів. Перший із них — це негайне відновлення, яке відбувається вже зараз і продовжиться наступного року. Інші етапи — це середньострокове і довгострокове відновлення, а також модернізація України за принципом build back better, або «відбудуємо краще, ніж було».

«Потреба в коштах на негайне відновлення в цьому і наступному році складає 17 млрд доларів, з яких 3,4 млрд потрібно на цей рік. Світовий банк уже створив трастовий фонд для того, аби ми могли акумулювати цю суму від наших союзників. Ми ведемо перемовини про таку допомогу з США, Німеччиною, ЄС та МФО. Поки що ці перемовини тривають, Уряд та місцева влада вже працюють над відбудовою зруйнованої інфраструктури та житла. За останні місяці ми відновили більше трьох тисяч різних об’єктів, а загалом Уряд виділив на це майже 3,5 млрд грн», — зазначив Денис Шмигаль.  

Прем’єр-міністр сказав, що програма швидкого відновлення передбачає відбудову об’єктів критичної інфраструктури, лікарень, шкіл, пошкодженого житла та транспортної інфраструктури. За словами очільника українського Уряду, довгострокове відновлення розпочнеться на наступний день після перемоги України і завершення бойових дій. 

«Ми не хочемо губити 3-4 роки після війни на розробку концепцій довгострокової трансформації. Ми хочемо одразу почати відновлення, тому працюємо над відповідною стратегією уже зараз. В Лугано ми обговорили концептуальні рамки Великого плану відновлення. Наприкінці жовтня буде друга конференція в Німеччині. Там буде обговорення та презентація детального плану з чіткими проектами, фінансуванням, командами та строками. Головним джерелом такого великого плану мають бути заморожені на Заході російські активи, сума яких зараз оцінюється в 300-500 млрд доларів», — відзначив Денис Шмигаль. 

Прем’єр-міністр також наголосив, що український Уряд уже веде роботу над формуванням нової міжнародної угоди, яка дозволить країнам-партнерам змінити своє національне законодавство та конфіскувати російські активи на користь України. Така угода в майбутньому стане важливим елементом світової безпеки, адже будь-який агресор буде розуміти, що він обов’язково заплатить за свою агресію та неспровоковану війну.

Як Польща готується до відбудови України

Повна відбудова Ірпеня коштуватиме близько 1 млрд євро

4-5 липня в Лугано обговорять план відбудови України на 500 млрд євро

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів