Різдвяний ярмарок у Львові збільшив тривалість і площу павільйонів, але не дохід для міської скарбниці

16:03 19 грудня 2013 р.

Різдвяний ярмарок.

Різдвяний ярмарок.
Фото: з акаунту ТзОВ "Львівські ярмарки" у ФБ.

Монополізм і протекціонізм, який львівські чиновники не люблять у діях Києва, роками процвітає на проспекті Свободи у Львові під час торгівлі на Різдвяному ярмарку.

Управління комунальної власності ЛМР повідомило на інформаційний запит Львівського прес-клубу, що на підставі рішення виконкому ЛМР від 13 вересня 2013 року (№733) між цим управлінням і ТзОВ "Львівські ярмарки" 4 грудня 2013 року - цитуємо - "укладено договір конструктивних елементів благоустрою на умовах оренди площею 670 квадратних метрів за адресою: м.Львів, проспект Свободи (від Львівського національного академічного театру опери і балету імені С.Крушельницької до пам'ятника Т.Шевченку) і на площі Ринок відповідно до планів-схем. Величина орендної плати за місяць - 9 573 грн 23 копійки з ПДВ. Термін угоди - від 12 грудня 2013 року до 19 січня 2014 року. 

Нагадаємо, що рік тому Львівська міська рада повідомила на аналогічний інформаційний запит Львівського прес-клубу, що виконком ЛМР ще у 2009 році дозволив - без конкурсів і тендерів - ТзОВ "Львівські ярмарки" стати організатором Різдвяного ярмарку і залучати - за самостійно визначену ТзОВ "Львівські ярмарки" оплату - інші організації для торгівлі. Рік тому площа павільйонів для такої торгівлі від 11 грудня 2012 року до 14 січня 2014 року становила 600 квадратних метрів. За всі ці дозволи і пільги ТзОВ "Львівські ярмарки" сплачувало у міську скарбницю мізерні кошти. Наприклад, за минулий ярмарок міський бюджет одержав тільки 10 тисяч гривень. Які ж прибутки ТзОВ "Львівські ярмарки" одержало від здавання в оренду торгових павільйонів - ані громаді, ані депутатам міськради невідомо. 

В офіційній відповіді Ратуша також повідомила, що у 2009 році з пропозицією організувати у Львові Різдвяний ярмарок до неї звернулися лише три суб'єкти підприємницької діяльності і з-поміж двох інших невідомих ЛМР вибрала саме ТзОВ "Львівські ярмарки". А ось у 2010-2012 роках, запевняє ЛМР, вже ніхто з підприємців не звертався до неї з таким проханням. 

Однак, на думку голови комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища Львівської міської ради Андріяна Гутника, міськвиконком неякісно проводить визначення оператора ярмарку. Підприємці звертаються у Львівську міську раду, але їх скеровують у ТзОВ «Львівські ярмарки», яке надавало торік підприємцям за ціною 11 тисяч гривень в оренду дерев’яні будиночки площею 6 квадратних метрів, - розповідав Андріян Гутник. За такою схемою, ТзОВ «Львівські ярмарки» рік тому заробило лише на цьому щонайменше 1 мільйон 100 тисяч гривень. 

Депутат Львівміськради Ерік Парсаданян під час виступу на сесії міськради наголосив, що вже чотири роки одна фірма без будь-якої конкуренції організовує Різдвяний ярмароку у Львові: «Нам кажуть про Різдвяний ярмарок, а в реальності – це встановлення 150 тимчасових споруд, які здаються в оренду, а різні підприємці, сплачуючи оренду, реалізовують свою продукцію. Ви порахуйте, скільки з цього отримує місто, а скільки підприємці».

Президент Асоціації роботодавців Львівщини, голова громадської ради при Львівській обласній державній адміністрації Зеновій Бермес переконаний, що у цій справі простежується процес, створений під одну особу, коли учасником є лише одне підприємство, а всі решта змушені проситися до нього. За повідомленнями ЗМІ, одним із лобістів ТзОВ "Львівські ярмарки" є міський голова Львова Андрій Садовий. 

У жодній країні Європи немає таких довготривалих святкових ярмарків, вважають священнослужителі, а Різдвяний ярмарок у Львові мав би закінчуватися саме до Різдва. Натомість цьогоріч Різдвяний ярмарок у Львові подовжили ще на шість днів, а площа його павільйонів збільшилася на 70 квадратних метрів. Крім того, рік тому для Різдвяного ярмарку надавали ліву сторону площі Ринок, а цьогоріч це обмеження вже зняте у рішенні виконкому ЛМР. Отож, ТзОВ "Львівські ярмарки" покладе до кишені своїх засновників ще не один мільйон гривень.

Прикро, що у такий неєвропейський спосіб організований святковий ярмарок на проспекті Свободи у Львові межує з Євромайданом, який для багатьох став храмом моральності.  

dailylviv.com

До теми

18:06 18 січня 2021 р.

Київ може дозволити Газпрому окупувати Україну через нову фірму-прокладку

На найвищому рівні розпочалася третя фаза гібридної війни під назвою «повернення України в російське газове річище». Суть її проста: фінансові бонуси дістаються конкретним персоналіям і приватним компаніям, а відповідальність і борги – державі.

Рубрика: Економіка

17:37 18 січня 2021 р.

Нафтогаз України постачатиме газ усім споживачам, яким відмовлять регіональні газові компанії

Якщо облгаззбути відмовляться постачати газ за ціною кубометра 6,99 грн, то ГК “Нафтогаз України” як постачальник останньої надії прийме абонентів до себе.

Рубрика: Економіка

13:52 18 січня 2021 р.

У Львові знову не впускають на роботу працівників оборонного заводу(ВІДЕО)

Сьогодні, 18 січня, як і два тижні тому, працівники Львівського заводу радіотехнічної апаратури (ЛОРТА) знову прийшли на підприємство, аби почати свій законний робочий день. Однак їх знову не впустили.

Рубрика: Економіка

10:55 18 січня 2021 р.

Ніхто не платитиме більше, ніж 6,99 грн за кубометр - субсидії залишаються у повному обсязі

Кабінет міністрів України прийняв рішення обмежити ціну на газ для населення. Вона буде діяти як мінімум до кінця березня. Відповідну постанову було ухвалено на сьогоднішньому засіданні уряду.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу