13 львівських шкіл отримали підживку для рослин

13:45 18 жовтня 2024 р.

Фото до новини

Відтак школи можуть використовувати компост при висадці рослин.

На міській компостувальній станції приймають органіку та переробляють її у компост, який є поживним для росту рослин у клумбах, садах чи на городі. Про це повідомила пресслужба ЛМР, пише DailyLviv.com

«Нашу підживку можна використовувати для підживлення насіннєвих посівів, у садівництві та розсадництві, для покращення якісного стану ґрунтів, а також при висадці дерев і кущів. Підживку слід змішувати з ґрунтом або торфом.

У 2021-2022 роках ми виготовляли ґрунтосуміші для висадки дерев у парках і скверах міста. Практично всі дерева та рослини, висаджені у цей період, зростають на нашій ґрунтосуміші. Багато адміністрацій та ЛКП використовували наш компост для створення ґрунтосуміші під час висаджування дерев і рослин», – розповіла Мирослава Білокур, провідна технологиня ЛКП «Зелене Місто».

Читайте також:  У Львові опале листя перетворюють на компост

Відтак завдяки підживці у школах та садочках міста покращать стан ґрунту для висадки квітів та дерев. У деяких закладах освіти до висадки рослин долучають дітей, щоб навчити їх піклуватись про зелені зони.

За даними управління екології та природних ресурсів міста, перелік закладів освіти, які потребують підживки формували відповідно до результатів обстежень зелених зон в школах та дитсадках міста, а також до розроблених садівниками проєктів озеленення.  

«На території міських шкіл та дитсадків висаджуватимуть дерева, кущі та багаторічники. Кошти на це виділяють з природоохоронного фонду цільово. Ми координуємо цю роботу та визначаємо, яким закладам це найбільше потрібно.

Загалом, підживка дуже корисна, бо є заклади після реконструкцій, є такі, де дуже забитий грунт, тому органічна підживка живить і розпушує землю», – зазначили в управлінні екології та природних ресурсів Львівської міської ради.

Нагадуємо, що ЛКП «Зелене місто» виготовляє підживку з органічних відходів, які доставляє місцевий бізнес, а також з органіки, яку львів'яни викидають у спеціальні контейнери. Важливо, щоб органіка була чистою, без пластику та скла — це запорука якісного продукту.

Придбати підживку може кожен охочий на міській станції компостування, що на вулиці Пластовій, 13. Вартість за одну тонну – 309 грн. Графік роботи станції компостування: з понеділка по четвер з 08:00 до 17:00, у п'ятницю — з 08:00 до 16:00. Охочих придбати підживку в великих кількостях просять повідомляти заздалегідь.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

 

новобудови Львів