У Львові розвантажили перший компост із контейнерів

10:45 28 лютого 2020 р.

27 лютого, у межах пілотного проєкту комунального підприємства «Зелене місто», відбулося перше у Львові вивантаження компосту, який утворився з харчових та садових відходів і мулу.

Про це повідомили в п’ятницю, 28 лютого, у Львівській міськраді, де також розповіли, що органіка перебувала в спеціальному контейнері впродовж двох місяців. Компост, що утворився, тепер використовуватимуть як добриво для території на вулиці Пластовій, 13.

Директор комунального підприємства «Зелене місто» Святослав Євтушенко зазначив: «Це перший компост, що утворився у межах нашого пілотного проєкту, який був затверджений рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради. Так, ми придбали два контейнери, які можуть перетворювати органічні відходи, фактично, в добриво. У них можна завантажувати харчові й садові відходи та мул. Приблизно впродовж двох місяців там відбувається процес компостування. На виході маємо готовий продукт, який можна буде використовувати при озелененні Львова».

Святослав Євтушенко повідомив також: «Тим часом на вулиці Пластовій триває будівництво компостувальної станції. Її запуск повноцінно плануємо цьогоріч у травні. Тоді зможемо приймати у великих кількостях харчові та садові відходи. Наразі ж ми вчимося, як це правильно робити, адже сама процедура виготовлення компосту досить непроста. Те, що ви могли спостерігати, — це розвантаження першого контейнера. Той компост, що утворився, ще не досконалий, але ми працюємо над поліпшенням його якості».

А менеджер комерційного відділу компанії «EcoWay» Андрій Ільків розповів: «Ми долучилися до пілотного проєкту з вивезення і компостування харчових відходів, який реалізовує «Зелене місто». Наразі маємо укладені договори з мережами закладів, які для нас окремо відбирають харчові відходи. Їх привозимо на вулицю Пластову, 13, де відбувається завантаження у контейнери і, власне, компостування. Після завершення цього процесу розвантажуємо контейнери. Поки що ми можемо забезпечувати близько 90−100 кг харчових відходів на день. Це приблизно дві-три тонни на місяць»

Як інформував «ЩЛ», у львівському комунальному підприємстві «Зелене місто» стверджують, що в компості, який утворився в спеціальному контейнері на вулиці Пластовій, 13 у Львові, вміст шкідливих речовин, зокрема – важких металів, не перевищує гранично допустимої норми.

dailylviv.com

До теми

18:23 24 листопада 2020 р.

За вихідні в області поліція склала 40 протоколів через відсутність маски

У суботу, 21 листопада, вступив у дію закон України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)». Згідно з ним заборонено перебувати у громадських місцях без маски.

Рубрика: Ситуації

17:22 24 листопада 2020 р.

Рух на українсько-польському кордоні поступово відновлюється

Східні сусіди знову приїжджають до Польщі. Ті, хто не може зробити це законно, знайшли нові шляхи в’їзду на територію Республіки Польща. Попри те, що пандемія – у розпалі і діють пов’язані з нею обмеження, прагматичні громадяни України подолали свої побоювання, – пише видання «Dziennik Gazeta Prawna».

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Вибори мера Львова-2020: другий тур

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу