Кожен другий біженець-українець уже знайшов роботу в Польщі: де працюють

11:38 21 червня 2022 р.

Фото до новини

Понад 1,2 мільйона біженців з України мають номер PESEL, половина з них - діти, а понад 500 тис. це - люди, переважно жінки, працездатного віку.

Як повідомила міністерка сім’ї та соціальної політики Польщі Марлєна Мальонґ в інтерв’ю Польському пресагентству, у Польщі почали працювати понад 240 тисяч українських біженців. «Можна сказати, що кожен другий знайшов роботу», – зазначила вона.

Про це інформує Польське радіо, пише Dailylviv.com.

На запитання, в яких галузях біженці найчастіше знаходять роботу, Марлєна Мальонґ пояснила, що це в основному сфера торгівлі, послуги догляду та на складах.

«Це зовсім інший профіль, ніж до початку війни, коли в Польщі були переважно чоловіки, котрі працювали у важкій промисловості», – сказала вона.

Міністерка сім’ї та соціальної політики наголосила, що частина біженців не працює за вивченою професією, маючи вищу освіту. Тому, за її словами, міністерство впроваджує рішення, які дозволять використовувати активні форми працевлаштування. «Якщо вони (біженці – ред.) реєструються як безробітні, вони не мають права на допомогу по безробіттю, але мають право доступу до інструментів на ринку праці», – наголосила Мальонґ. Це включає можливість вивчати польську мову, оскільки незнання мови може стати перешкодою для працевлаштування.

Марлєна Мальонґ підкреслила, що міністерство також провело конкурс проектів активації для іноземців «Разом можемо більше», який, на її думку, був дуже популярний, а самі проекти, за її словами, «вже реалізуються». 

Польща переходить на другий етап допомоги українським біженцям: що змінилося

 

У Польщі назвали кількість українських працівників, які сплачують внески до пенсійного фонду

рф залякує поляків пропагандою про українських біженців

8 червня у Варшаві стартували інтеграційні уроки для польських і українських учнів

Україна і Польща домовились запровадити спільний контроль на кордоні

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів