Завершено перший етап будівництва залізничного тунелю зі Львівщини до Закарпаття (відео, оновлено)

09:10 22 січня 2016 р.

Фото до новини


Фото: railway.lviv.ua

Бескидський тунель буде другим за довжиною залізничний тунель в Україні.

У четвер, 21 січня, на перегоні Бескид-Скотарське, що на межі Львівської та Закарпатської областей, відбулися урочистості, присвячені завершенню 1-го етапу будівництва залізничного двоколійного Бескидського тунелю. Участь у заході взяли віце-прем'єр-міністр і міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко, міністр інфраструктури Андрій Пивоварський, в.о. голови правління ПАТ «Українська залізниця» Олександр Завгородній, голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка, а також міжнародні галузеві делегації.

Наразі завершено найскладнішу частину робіт – пройдено верхній уступ тунелю. Загалом новий двоколійний тунель замінить існуючий одноколійний, який має обмеження по швидкості руху 15-40 кілометрів за годину. Новий тунель проектується під швидкість 60-70 кілометрів за годину і збільшить пропускну здатність цієї ділянки шляху зі 47 до 100 пар поїздів на добу.

Андрій Пивоварський розповів: «Будівництво цього тунелю – це ще один проект, завдяки якому Україна зможе реалізувати свій транзитний потенціал. Сьогодні через Бескид здійснюється 60% обсягів перевезень, які ідуть через західний кордон, у тому числі транзитних. Новий тунель дозволить нам створити конкурентні умови для перевезення вантажів за цим напрямком».

На важливості цього тунелю для України та Львівщини наголосив і голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка: «Ми фактично прокладаємо пряму дорогу від Львівщини й України до Європи. Надзвичайно важливим є те, що будівництво тунелю дозволить Львівщині стати логістичним хабом для інтеграції України в Європу. Окрім того, область отримуватиме податки з перевезення, а це забезпечить наповнення бюджету та зарплату для людей».

За словами очільника області, будівництво тунелю є найбільшим інвестиційним проектом, який здійснюється на території України. Його вартість становить 102 мільйони євро.

«Це неможливо було б зробити без допомоги наших європейських партнерів, – додав Олег Синютка. – Адже проект реалізовується завдяки співпраці з Європейським банком реконструкції та розвитку і Європейським інвестиційним банком. Зауважу також, що сьогодні європейські банки найбільший свій пакет інвестицій мають саме на території Львівщини».

Довжина Бескидського тунелю становить 1764,5 метрів. Його розпочали прокладати у листопаді 2013 року. Тунель обладнали сучасними приладами робочого та аварійного освітлення, вентиляції, відеонагляду, засобами сигналізації та зв’язку, пожежної безпеки, системою антикорозійного захисту, контрольними датчиками визначення рівня шкідливих газів, а також постійного моніторингу внутрішнього стану тунелю.

Завершити усі роботи планують у четвертому кварталі 2017 року, а відкрити тунель для руху потягів – у другому кварталі 2018.

Про це повідомили сьогодні, 22 січня, в прес-службі Львівської обласної державної адміністрації. А напередодні залізничиники розповіли:

«21 січня 2016 року на перегоні Бескид-Скотарське ПАТ «Укрзалізниця» відбудуться урочистості з нагоди завершення першого етапу будівництва Бескидського тунелю – проходки верхнього уступу тунелю. У заході візьмуть участь віце-прем'єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Генадій Зубко, міністр інфраструктури України Андрій Пивоварський, заступник міністра інфраструктури Микола Снітко, в.о. голови правління ПАТ «Українська залізниця» Олександр Завгородній, керівник Львівської залізниці Богдан Піх, представники Львівської та Закарпатської ОДА, міжнародні галузеві делегації, делегації ЄБРР та ЄІБ.

Будівництво двоколійного тунелю розпочали у листопаді 2013 року. Він зводиться на відстані 30 метрів зліва від теперішнього, довжина становить 1764 метрів. Для проходки тунелю обрали новоавстрійський метод (будівництво передбачено як вибуховим, так і прохідницьким методами з використанням випереджувального екрану).

Сьогодні завершується перший великий етап будівництва нового тунелю – проходження верхньої колоти та вихід на західну сторону Бескидського тунелю. Висота верхнього уступу – вісім метрів, надалі проводжуватиметься робота з поглиблення споруди ще на чотири метри.

Завершення усього комплексу робіт з будівництва тунелю планується у четвертому кварталі 2017 року. Опісля тут прокладатимуть та встановлюватимуть усі необхідні пристрої та мережі для роботи залізничного транспорту.

Відкриття руху через новий тунель планується в другому кварталі 2018 року. Після введення в експлуатацію двоколійного тунелю пропускна спроможність збільшиться зі 47 до 100 пар поїздів на добу та швидкість проходження тунелю зросте зі 40 до 60 кілометрів за годину.

Бескидський тунель – другий за довжиною залізничний тунель в Україні. Старий тунель був збудований за часів Австро-Угорської імперії, 1886 року, зазнавав руйнувань під час Другої світової війни, та перебуває на останній стадії зношеності.

Сьогодні Бескидський тунель – єдина одноколійна ділянка V Критського Міжнародного транспортного коридору, який проходить територією Італії, Словенії, Угорщини, Словаччини, України та Росії. Відкриття нового, двоколійного тунелю, значно підвищить пропускну спроможність на цій ділянці та сприятиме інтеграції транспортної мережі нашої держави до європейської.

Загальна кошторисна вартість згідно затвердженого КМУ проекту – 2 млрд. 194 млн. гривень. Підрядна організація, яка виконує роботи із будівництва тунелю, – ПрАТ «Будівельна Асоціація Інтербудмонтаж», її обрано на міжнародному тендері. Загальна сума договору на виконання робіт складає 102 млн. 687 тисяч євро.

Ресурсами Львівської залізниці виконано цілий комплекс підготовчих робіт на Східному порталі (зі сторони Львівської області) та зведено підпірну стінку на Західному порталі тунелю (зі сторони Закарпатської області). Всього за кошти залізниці планується виконати робіт на загальну суму понад 650 млн. гривень. Фінансування основних будівельних робіт проводиться за рахунок кредитних коштів, залучених Укрзалізницею у ЄБРР та ЄІБ.

Новий тунель буде облаштований сучасними приладами робочого та аварійного освітлення, вентиляції, відеонагляду, контрольними датчиками визначення рівня шкідливих газів, а також постійного моніторингу внутрішнього стану тунелю, засобами сигналізації та зв’язку, пожежної безпеки і системою антикорозійного захисту. Для проходу персоналу та можливої потреби евакуації людей, між старим та новим тунелями передбачено спорудження трьох евакуаційних збійок (переходів)».

Про це повідомили сьогодні, 21 січня, в прес-центрі ПАТ «Укрзалізниця».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів