В українських консервах виявили ботулізм, який спричиняє параліч та судоми
11:15 24 січня 2024 р.
В Україні зафіксували випадок ботулізму через вживання рибних консервів.
Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби у Києві, пише DailyLviv.com.
Зазначається, що у мешканця Фастівського району Київської області виявили ботулізм. Лікарі пов'язують інфекцію зі вживанням рибної консерви «Тунець у власному соку». Потерпілий сказав, що консерви купив в одній з торговельних мереж столиці.
Читайте також: В Україні немає сертифіката походження риби
З 19 січня Головним управлінням розпочато позаплановий захід державного нагляду (контролю) операторів ринку, які здійснюють обіг вищезазначеної продукції з відбором зразків для лабораторного дослідження.
Цей харчовий продукт знято з реалізації до отримання результатів лабораторних досліджень. Вжито усіх заходів щодо безпеки та унеможливлення загрози для здоров`я споживачів зазначеної харчової продукції.
Читайте також: Лікарі сплутали на Львівщині ботулізм із раком
Який саме бренд виробляв консерви – поки не повідомляють.
Ботулізм – це харчове отруєння, що може призвести до тяжких наслідків. Водночас у більшості випадків можна уникнути ботулізму, якщо дотримуватися простих харчових правил.
Причиною ботулізму найчастіше стають продукти домашнього консервування м'яса, риби, рідше — овочів. Потенційно небезпечними є усі консервовані продукти, які були погано вимиті, неправильно/недостатньо термічно оброблені, транспортувались або зберігались неналежним чином. Навіть консерви, у яких все гаразд з терміном придатності, виглядом і смаком, можуть бути зараженими: ботулізм не можна визначити за кольором або смаком, мікроорганізм, який спричиняє хворобу, не псує продукти.
Також ботулізм може виникнути внаслідок споживання в'яленої чи копченої риби та будь-яких виробів з м'яса (ковбаси, шинки тощо). Найчастіше причиною ботулізму стають в'ялені або копчені продукти домашнього приготування, проте реєструються і випадки хвороби після вживання продуктів вироблених у промислових умовах. Це трапляється у випадку не дотримання відповідних вимог під час заготівлі, перероблення чи зберігання продукту.
Значно рідше ботулізмом можна заразитись через рани, так само рідко мікроорганізм передається від матері до дитини через грудне молоко.
Наразі невідомі випадки ботулізму, пов’язані зі вживанням свіжих промитих та правильно проварених чи обсмажених продуктів.
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook