Українцям залишилося менше як 2 місяці легального перебування у Польщі

14:26 20 січня 2024 р.

Фото до новини

Менше як 2 місяці залишилося до закінчення терміну легального перебування українців зі статусом UKR в Польщі.

Про це інформує InPoland, пише DailyLviv.com

Закон про допомогу громадянам України у зв’язку зі збройним конфліктом говорить, що термін перебування воєнних мігрантів продовжено в Польщі до 4 березня 2024 року. З огляду, що до завершення цього періоду залишилося зовсім небагато, українці все частіше ставлять питання стосовно подальшого перебування в Польщі.

Європейська Рада ще восени минулого року вирішила продовжити до березня 2025 року перебування українських біженців в Європі. Кожна країна мала достосувати своє законодавство під директиву 2023/2409. Німеччина продовжила статус захисту для українських біженців до березня 2025 року ще 24 листопада. Натомість через зміну влади в Польщі питання постійно відкладалося і на сьогодні навіть не було готового законопроєкту, щоб зрозуміти як документ може виглядати.

Портал inPoland.net,pl звернувся до UdSC, щоб отримати роз’яснення, на що розраховувати українським воєнним мігрантам та трохи прояснити ситуацію. Але в управлінні у справах іноземців тільки розвели руками та переадресували до Міністерства внутрішніх справ та адміністрації, повідомивши, що не володіють жодною інформацією.

MSWiA своєю чергою поінформувало про початок роботи над оновленням закону в напрямку „поступового” продовження перебування терміну. Перебування громадян України зі статусом UKR має бути продовжено до 4 березня 2025 року.

Читайте також: Сотні чоловіків-українців призовного віку стоять у чергах за паспортами в Польщі (відео)

"Розпочато роботу над внесенням змін до Закону про допомогу громадянам України у зв’язку зі збройним конфліктом на території цієї країни з метою поступового продовження терміну його дії. Це відповідає імплементаційному рішенню Європейської ради № 2023/2409 від 19 жовтня 2023 р., яке продовжується до 4 березня 2025 р. імплементаційному рішенню Ради (ЄС) 2022/382 від 4 березня 2022 р. Це підтверджує існування масового припливу переселенців з України в розумінні ст. 5 Директиви 2001/55/ЄС, що призвело до запровадження тимчасового захисту",- відповіли в MSWiA порталу inPoland.net.pl.

У міністерстві обіцяють, що законопроєкт має потрапити до Сейму в найближчі тижні.

Після ухвалення Сейму та Сенатом його має ще підписати президент, а закон має бути опубліковано. За 6 тижнів пройти всю процедуру буде, мабуть. неможливо. Та чи створить це проблеми українцям? З великою долею ймовірності – абсолютно ні. В польському законодавстві вже не раз виникали ситуації, що легалізація перебування іноземців вирішувалася заднім числом. Так було, зокрема, під час початку пандемії коронавірусу в березні-квітні 2020 року.

Нагадаємо, у польському МЗС закликали готуватися до можливої нової хвилі біженців з України.

Читайте також: Українські біженці заробляють у Польщі еквівалент 28000-38000 грн - ЗМІ

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів