У Львові людей у потребі запрошують на Різдвяну трапезу

10:39 10 грудня 2021 р.

Фото до новини

Щороку у Львові 7 січня спільнота святого Егідія влаштовує різдвяний частунок для потребуючих. Таку акцію організатори проводять вже близько 15 років.

Традиційно для людей із низьким соціальним статусом готують смаколики та подарунки. Однак цьогоріч ініціатива передбачає певні зміни. Про це повідомила пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.com.

«Ми святкуємо Різдво з людьми в потребі, щоб підкреслити – Ісус народився у стаєнці.  А ці люди свідчать про присутність Христа.  Усе, що ми робимо для наших друзів, робимо і для Ісуса. Тому в Різдво ми хочемо поставити їх в центр як уособлення новонародженого Ісуса, якого ми приймаємо й вітаємо», – ділиться координаторка спільноти Іванна Синицька. 

Як зізнається пані Іванна, на першу  різдвяну гостину прийшли приблизно дванадцяти людей.  А цьогоріч організатори запросять понад 300 гостей, але й не відмовлять тим, хто прийде без запрошення. Традиційно таке свято влаштовували в одному з львівських храмів. Однак в січні різдвяний обід проведуть у двох локаціях з певними змінами, відповідно до карантинних норм. 

«Щороку ми готували гостину у приміщенні одного з львівських храмів, де накривали стіл з гарячими стравами, кутею, пампушками та солодощами. Оскільки ми не можемо розмістити таку кількість людей в одному храмі, то проведемо два різдвяні обіди у храмах Львова – у церкві Покрови Богородиці на вул. Личаківській та в храмі Архистратига Михаїла на вул. Винниченка. Ми роздаватимемо  людям упаковані гостинці на вулиці. Кожен із учасників також отримає подарунок: теплі речі, солодощі та засоби особистої гігієни»,  – говорить організаторка. 

Щороку напередодні Різдва учасники отримують іменні запрошення на обід. Організатори вже знають цих людей, адже щочетверга бачаться з ними при роздачі їжі, яку ініціює спільнота святого Егідія у Львові. Кожного у спільноті вважають членом великої родини.

«Ми вважаємо їх своїми друзями, яких приймаємо з любов’ю і повагою», – наголошує координаторка спільноти.

До благодійної акції може долучитись кожен охочий. Небайдужі львів’яни можуть допомогти коштами, пожертвувати їжу або приєднатися до самого процесу підготовки  – пакувати подарунки, готувати смаколики та роздавати їжу. Організатори потребують допомоги волонтерів і в сам день різдвяного обіду – 7 січня. 

Додамо, різдвяний обід відбудеться у двох локаціях:

·       Церква Покрови Богородиці (Личаківська, 175а) з 10:00 до 17:00.

·       Храм Архистратига Михаїла (Винниченка, 22) з 14:30 до 15:00.

Контакти координаторів ініціативи: 0672845077 – Лариса Шидловська; 0679532155 – Іванна Синицька.

Наповнювати тарілки малозабезпечених у Львові будуть і через сайт

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів