Греко-католики починають святкувати Різдво 25-го грудня

23:19 24 грудня 2020 р.

Парафія церкви Різдва Пресвятої Богородиці та Святого Антонія Чернівецької єпархії УГКЦ зі спільної ініціативи парафіян та настоятеля отця Василя Гасинця цього року вперше святкуватиме Різдво Христове за новим стилем – 25 грудня.

Про це інформує РІСУ, пише Dailylviv.

Буковинці припускають, що вони будуть першою в Україні парафією УГКЦ, яка робить такий крок у відзначенні Різдва за григоріанським календарем.

«Глава УГКЦ, Блаженніший Святослав, чітко озвучив позицію УГКЦ щодо святкування Різдва 25-грудня: ініціатива має йти від мирян, — каже о. Василь Гасинець. – Так само висловився і глава ПЦУ Епіфаній. Мої парафіяни ще минулого року підходили до мене з ініціативою святкування Різдва за новим стилем. Я їх підтримав, бо і сам давно про це мріяв. І цього року ми робимо перший крок. І це дуже правильно так робити, коли ініціатива виходить від самих парафіян. Як на мене, 25-го грудня – це не тільки про релігію, а й про політику: щоб святкувати Різдво з усім світом, з нашим Папою і відірватися від Росії. Звісно, 7 січня у нас теж буде Різдвяна служба, бо люди мають звикати поступово, до того ж старшим людям зміна дати Різдва дається не так просто, як людям молодшим. Але починаючи з цього року, акцент робитимемо на 25 грудня».

Також о. Василь повідомив власкору РІСУ, що завчасно розповів про цю ініціативу владиці Йосафату, а той схвально поставився, благословив і сказав: "Починайте, робіть цей крок".
Греко-католики Чернівців вперше відзначать Різдво 25-го грудня: прислухалися до позиції Блаженнішого Святослава.

Нагадаємо, в ефірі «Живого телебачення» Патріарх УГКЦ Святослав висловив думку, що рух за святкування Різдва за новим стилем - 25 грудня - повинен початися знизу, від мирян. Якщо ініціатива календарної реформи виходитиме від церковної єрархії, то це не матиме відповідного ефекту.

Цей храм, який у місті більше знаний як «церква на вулиці Капеланській», має унікальна історію. Він був збудований для віруючих двох конфесій – римо- та греко-католиків. Будівництво ініціювали місцеві залізничники, бо вокзал поруч. У 1908-му році храм Святого Антонія було відкрито. В наші часи римо-католики Чернівців щороку відзначають у цьому храмі свято Св. Антонія з Падуї.

Також, як розповідає власкор РІСУ, у Чернівцях і за межами добре знають отця Василя Гасинця. Він був на київському Євромайдані від самого початку і до кінця, а з початком війни на Сході регулярно їздить в зону АТО, допомагає там бійцям як капелан, везе допомогу, побував вздовж всієї лінії фронту. Тому влітку 2016 року вулиця, на якій розташований храм, де служить о. Василь, була у рамках декомунізації перейменована на Капеланську.

У Львові відкрили інтерактивну різдвяну шопку, яку створив лідер фольк-рок гурту Joryj Kłoc

dailylviv.com

До теми

16:59 9 січня 2021 р.

У Львові знищили інформаційну таблицю Степана Федака

Напередодні 160-ліття від дня народження галицького українського громадського діяча, фінансиста, філантропа, адвоката – Степана Федака, яке припадає на 9 січня, вандали знищили інформаційну таблицю, встановлену кілька років тому на будинку визначного галичанина.

Рубрика: Історія

17:41 21 грудня 2020 р.

“Чорні археологи” знищили розкоп княжого Звенигорода під Львовом

На території пам’ятки археології національного значення – городищі літописного міста Звенигород, неподалік Львова, грабіжники знищили розкоп археологів. Наймовірніше, це трапилось у суботу ввечері або в ніч проти неділі.

Рубрика: Історія

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу