300 мільйонів доларів - для захисту малозабезпечених сімей України, - Світовий банк

11:11 12 грудня 2020 р.

Фото до новини

Рівень бідності в Україні до кінця 2020 року сягне близько 23 відсотків. А 60 відсотків громадян України, що перебувають на межі бідності через економічні наслідки спалаху COVID-19, наразі не є отримувачами соціальної допомоги за жодною з існуючих програмам соціального захисту.

Саме тому Рада виконавчих директорів Світового банку 11 грудня ухвалила рішення про надання Україні позики в розмірі 300 млн доларів США для Другого додаткового фінансування, спрямованого на подолання наслідків пандемії COVID-19, до Проекту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України». Додаткове фінансування зміцнить надання соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям через відповідну державну програму соціальної допомоги з метою недопущення потрапляння 1 млн громадян України за межу бідності внаслідок пандемії COVID-19. Про це повідомляє сайт Світового банку, пише DailyLviv.

Рішення про перше Додаткове фінансування до вищезгаданого Проекту у розмірі 150 млн доларів США було ухвалене 30 квітня 2020 року.

За прогнозами Світового банку, через наслідки пандемії рівень бідності в Україні може зрости на 4 відсотки, сягнувши до кінця 2020 року близько 23 відсотків. Виділені кошти допоможуть Україні профінансувати нагальні заходи у сфері соціального захисту з подолання наслідків пандемії COVID-19, які передбачають екстрені грошові виплати тим громадянам і домогосподарствам, які втратили роботу чи джерела доходу внаслідок пандемії. Виплати сім’ям з низьким рівнем доходу здійснюватимуться за діючою програмою державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям.

Крім того, позика підтримає зміцнення системи соціального захисту в Україні у наступні роки. За оцінками Світового банку, 60 відсотків громадян України, що перебувають на межі бідності через економічні наслідки спалаху COVID-19, наразі не є отримувачами соціальної допомоги за жодною з існуючих програмам соціального захисту.

«У ці важкі часи підтримка, яка надається Україні Світовим банком для захисту малозабезпечених громадян, які серйозно постраждали внаслідок спалаху COVID-19, є потужною протидією бідності, — вважає Аруп Банерджі, Регіональний директор Світового банку у справах країн Східної Європи (Білорусь, Молдова та Україна). — Заходи соціального захисту, на забезпечення реалізації яких надається нова позика, допоможуть Уряду України профінансувати програми соціальної допомоги, що мають на меті вберегти близько 1 мільйона українців від потрапляння за межу бідності».

Проект «Модернізація системи соціальної підтримки населення України», впровадження якого триває в Україні (750 млн доларів США, включаючи два Додаткові фінансування), підтримує реалізацію реформ, спрямованих на зниження рівня бідності, сприяє здійсненню державної політики, покликаної захистити нужденних громадян, та запровадженню програм планомірного виведення сімей зі стану бідності. Криза, зумовлена пандемією COVID-19, що вимагає запровадження в країні оперативних заходів реагування на надзвичайну ситуацію та надання громадянам екстреної грошової допомоги, також виявила потребу у зміцненні інфраструктури соціального захисту та розвитку систем, здатних забезпечити здійснення виплат населенню в умовах кризи. Друге додаткове фінансування підтримає запровадження системи призначення соціальної допомоги в режимі онлайн та розширення системи виплат соціальних допомог та пенсій шляхом прямих грошових переказів через банківські рахунки. Фінансування за рахунок позики оновленої системи здійснення виплат значно зміцнить здатність системи соціального захисту України реагувати на можливі майбутні виклики, зокрема економічні кризи та стихійні лиха.

128 учасників АТО/ООС зі Львова одержали менше, ніж по дві середні пенсії судді (список)

Науковці Львівщини мріють про середню зарплату працівників апарату обласної ради

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів